LM: Lionel Messi katem PSV Eindhoven. Argentyńczyk dogonił Lewandowskiego

Lionel Messi zdobył gola, a przy drugim asystował w wygranym 2:1 meczu FC Barcelona z PSV Eindhoven. W klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów dogonił Roberta Lewandowskiego.

Lionel Messi PAP/EPA / EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN / Na zdjęciu: Lionel Messi
FC Barcelona nie wygrała trzech meczów przed przyjazdem do Holandii. Nie potrafiła utrzymać prowadzenia w konfrontacji z Interem Mediolan, a następnie już w Primera Division przegrała 3:4 z Realem Betis i zremisowała 1:1 z Atletico Madryt. W Eindhoven piłkarze z Katalonii poprawili sobie samopoczucie.

Pojedynek był trudny dla gości. PSV Eindhoven miało w pierwszej połowie więcej do powiedzenia pod bramką przeciwnika i zmarnowało cztery szanse na objęcie prowadzenia. Już w 4. minucie Gaston Pereiro zatrudnił Marc-Andre ter Stegena podkręconym strzałem z rzutu wolnego. Później ten sam zawodnik, a także Denzel Dumfries spudłowali z dogodnych pozycji. W 45. minucie spróbował jeszcze Luuk de Jong, ale liderowi Eredivisie brakowało skuteczności.

Duma Katalonii grała bez Luisa Suareza. Pomagał jej natomiast Lionel Messi, który nie wystąpił z powodu kontuzji w spotkaniach z Interem Mediolan. Swoją szansę próbował wykorzystać Arturo Vidal. Chilijczyk obudził przyjezdnych w kwadransie poprzedzającym przerwę i był blisko trafienia do bramki PSV Eindhoven po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

FC Barcelona podkręciła tempo w drugiej połowie. Przełom nastąpił w 61. minucie, kiedy to Lionel Messi dał prowadzenie gościom mocnym oraz dokładnym uderzeniem. Zanim Argentyńczyk skierował piłkę do siatki wymienił podania z Ousmanem Dembele.

Po zmianie wyniku FC Barcelona grała swobodniej. Jej piłkarze czuli, że raz zdobytego prowadzenia nie oddadzą. Dla pewności zdobyli drugiego gola. Gerard Pique skierował futbolówkę do siatki w 70. minucie po wstrzeleniu Messiego. Argentyńczykowi zapisano asystę i w klasyfikacji kanadyjskiej ma on siedem punktów po zaledwie trzech występach w Lidze Mistrzów. W rankingu strzelców Messi jest na czele wspólnie z Robertem Lewandowskim. Obaj mają na koncie po sześć goli. Argentyńczyka można nazwać katem PSV, ponieważ rozstrzygnął drugie spotkanie z tym przeciwnikiem.

We wrześniu FC Barcelona udokumentowała swoją przewagę nad Holendrami efektownym wynikiem 4:0. W rewanżu nie zachowała czystego konta. Niemoc strzelecką Holendrów przerwał w 83. minucie Luuk de Jong i ustalił rezultat na 1:2.

PSV Eindhoven - FC Barcelona 1:2 (0:0)
0:1 - Lionel Messi 61'
0:2 - Gerard Pique 70'
1:2 - Luuk de Jong 83'

PSV: Jeroen Zoet - Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Angelino - Pablo Rosario, Jorrit Hendrix (71' Erick Gutierrez) - Hirving Lozano, Gaston Pereiro (71' Donyell Malen), Steven Bergwijn (79' Maximiliano Romero) - Luuk de Jong

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Arturo Vidal - Ousmane Dembele (80' Denis Suarez), Lionel Messi, Philippe Coutinho (70' Malcom)

Żółte kartki: Hendrix, Guttierrez, de Jong (PSV) oraz Alba, Pique (Barcelona)

Sędzia: Pavel Kralovec (Czechy)