Serie A: sędzia wyrzucił Thiago Cionka z boiska

Thiago Cionek dostał czerwoną kartkę za bezsensowny faul. Reprezentant Polski już w 50. minucie zakończył swój występ w meczu SPAL-u z Empoli FC. Jego drużyna zremisowała 2:2.

Thiago Cionek otrzymujący czerwoną kartkę Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press / Na zdjęciu: Thiago Cionek otrzymujący czerwoną kartkę
Po 45 minutach było 1:2, więc w dynamicznym meczu kibicom nie brakowało wrażeń. SPAL wyszedł na prowadzenie dzięki dośrodkowaniu Pasquale Schiattarelli z rzutu rożnego i strzałowi Jasmina Kurticia. Gospodarze nie potrafili utrzymać swojej przewagi. W 24. minucie Francesco Caputo wykorzystał sytuację sam na sam i posłał piłkę między nogami Alfreda Gomisa do siatki. Ozdobą tej części spotkania było trafienie z dystansu Rade Krunicia. Bośniak wystrzelił pocisk na 2:1 dla Empoli FC w 43. minucie.

Liderzy beniaminka nie zawiedli. Francesco Caputo strzelił siódmego gola w sezonie i w klasyfikacji snajperów ligi włoskiej jest na przykład przed Gonzalo Higuainem, Mario Mandzukiciem i Fabio Quagliarellą. Z kolei Rade Krunić legitymuje się bilansem dwie bramki oraz cztery asysty. Żaden zawodnik SPAL-u nie może pochwalić się takimi statystykami jak najlepsi piłkarze Empoli.

Thiago Cionek nie był bezpośrednio zamieszany w stratę goli. Przed pierwszym Francesco Vicari zakręcił się i przepuścił podanie do Francesco Caputo. Przy drugim Rade Krunić miał za dużo miejsca przed polem karnym. W 21. minucie Thiago Cionek uniemożliwił zdobycie kolejnego gola Hamedowi Juniorowi Traore, spod którego nóg wygarnął futbolówkę.

Pierwsza połowa była przyzwoita w wykonaniu Cionka. W drugiej praktycznie nie wziął udziału. W 50. minucie obrońca wyleciał z boiska. Paolo Mazzoleni pokazał mu czerwoną kartkę za bezsensowny faul na rozpędzonym przeciwniku. Kadrowicz Jerzego Brzęczka powinien darować sobie wślizg, ponieważ do bramki było kilkadziesiąt metrów, a posiłki nadciągały. Cionek dostał pierwszą czerwoną kartkę w Serie A.

W dziesięciu SPAL potrafił wyrównać na 2:2. W 66. minucie Jasmin Kurtić skompletował dublet i ponownie przymierzył głową, tyle że tym razem po miękkim dośrodkowaniu Manuela Lazzariego. Nieobecność Cionka nie była widoczna i nie byłoby niesprawiedliwe nawet zwycięstwo osłabionego zespołu.

Michał Marcjanik wciąż nie zadebiutował w meczu ligowym Empoli.

SPAL - Empoli FC 2:2 (1:2)
1:0 - Jasmin Kurtić 5'
1:1 - Francesco Caputo 24'
1:2 - Rade Krunić 43'
2:2 - Jasmin Kurtić 66'

SPAL: Alfred Gomis - Thiago Cionek, Francesco Vicari, Felipe - Manuel Lazzari, Pasquale Schiattarella, Jasmin Kurtić, Simone Missiroli (75' Everton Luiz), Mohamed Fares - Mirko Antenucci (85' Mattia Valoti), Andrea Petagna (68' Alberto Paloschi)

Empoli: Ivan Provedel - Frederic Veseli, Matias Silvestre, Domenico Maietta - Giovanni Di Lorenzo, Rade Krunić (74' Rade Krunić), Ismael Bennacer, Hamed Junior Traore, Manuel Pasqual - Francesco Caputo, Antonino La Gumina (73' Lewan Mczedlidze)

Żółte kartki: Felipe, Schiattarella, Kurtić (SPAL) oraz Maietta, Krunić, Mczedlidze (Empoli)