Fortuna I liga: ŁKS Łódź złapany na finiszu. Gorąco w doliczonym czasie

Końcówka rundy jesiennej nie była najlepsza w wykonaniu ŁKS-u Łódź. W sobotę drużyna Kazimierza Moskala zremisowała 2:2 ze Stomilem Olsztyn.

Mecz GKS Katowice - ŁKS Łódź Newspix / Lukasz Sobala / Press Focus / NEWSPIX.PL / Mecz GKS Katowice - ŁKS Łódź
Po poprzednim remisie w Katowicach piłkarze ŁKS-u Łódź spadli z miejsca premiowanego awansem. Beniaminek ma jeszcze szansę na odzyskanie pozycji w rundzie jesiennej, ale wynikiem 2:2 nie wywarł dużej presji na dotychczasowym wiceliderze Sandecji, która zagra swoje spotkanie w niedzielę. ŁKS dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale pozwalał się dopaść. Stomil Olsztyn ustalił wynik w 87. minucie dzięki strzałowi Tomasza Zająca.

Dzięki piorunującemu finiszowi Warta Poznań zwyciężyła z Puszczą Niepołomice. Beniaminek zmienił bezbramkowy wynik dopiero w 84. minucie, a ustalił go na 2:0 w doliczonym czasie. Warta przerwała pasmo czterech porażek i pozostała ponad strefą spadkową. W tym sezonie zdobyła sześć punktów kosztem niepołomiczan, których pozycja w czołówce jest coraz mocniej zagrożona. Puszcza wygrała tylko jedno z ostatnich czterech spotkań.

Na trzech stadionach padła bramka w doliczonym czasie, a na pięciu w ostatnim kwadransie meczu. Bruk-Bet Termalica Nieciecza potwierdził w dodatkowych minutach wyższość nad GKS-em Tychy golem Jacka Kiełba na 3:1. Niecieczanie zakończyli rundę jesienną sześcioma meczami bez porażki, a Kiełb po przełamaniu niemocy strzeleckiej, poszedł za ciosem. Z kolei Wigry Suwałki zwyciężyły po raz pierwszy od 3 sierpnia. Ekipa z północy Polski pokonała 2:0 Chrobrego Głogów.

Garbarnia Kraków zimuje na ostatnim miejscu w tabeli wskutek porażki 0:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Pechowcem dnia w stolicy Małopolski został Marcin Cabaj, który przypadkowo wpakował piłkę do własnej bramki