Szalona radość piłkarza Arsenalu. Dlatego jest ulubieńcem kibiców (wideo)

Fani Arsenalu celebrowali w niedzielę zwycięstwo nad Tottenhamem Hotspur (4:2), a media społecznościowe obiegł film, na którym widać, jak Matteo Guendouzi wychyla się przez okno samochodu i cieszy się wraz z kibicami.

Bartosz Zimkowski
Matteo Guendouzi (z lewej), Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Matteo Guendouzi (z lewej), Pierre-Emerick Aubameyang

Filmik w kilkadziesiąt godzin wyświetlono ponad dwa miliony razy. Widać na nim Matteo Guendouziego w samochodzie na jednej z ulic w Londynie, gdy otwiera okno i razem z fanami cieszy się z pokonania Tottenhamu Hotspur.

Guendouzi na boisku pojawił się w drugiej połowie, a Arsenal po szalonym meczu pokonał Tottenham 4:2. Kanonierzy wygrywali 1:0, ale później stracili dwa gole. W drugiej połowie wyprowadzili trzy zabójcze ciosy i ostatecznie zwyciężyli 4:2.

19-letni Francuz należy do ulubieńców kibiców Arsenalu, chociaż na Emirates Stadium trafił zaledwie kilka miesięcy temu. To Guendouzi był jednym z pierwszych, który doskoczył do Erica Diera, gdy ten uciszał fanów Arsenalu po strzelonym golu.

Londyńczycy zapłacili za niego Lorient zaledwie 8 mln euro. Początkowo sądzono, że Guendouzi nie będzie łapał się nawet na ławkę rezerwowych, a tymczasem okazał się wielkim wzmocnieniem drugiej linii Arsenalu.