Puchar Króla: FC Barcelona rozprawiła się z III-ligowcem

To był spacerek. FC Barcelona bez większych problemów wygrała z III-ligowym Culturalem Leonesa (4:1) i awansowała do 1/8 finału Pucharu Króla. Nie obyło się bez strat. w końcówce Malcom doznał kontuzji.

Maciej Siemiątkowski
piłkarze FC Barcelona Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
W pierwszym meczu Barcelona nie miała łatwej przeprawy z rywalem, który gra na trzecim poziomie rozgrywkowym. Wtedy mistrzów Hiszpanii od kompromitacji uchronił Clement Lenglet. Francuz zdobył jedyną wówczas bramkę w doliczonym czasie gry.

W środę to Blaugrana była gospodarzem meczu. Camp Nou nie onieśmieliło rywali. Przynajmniej na chwilę. W pierwszych minutach piłkarze z Leonu mieli dwie groźne akcje. W szczególności ta druga przysporzyła nieco problemu Jasper Cillessen, który musiał odbić mocny strzał. Holender miał szczęście, że piłka zmierzała wprost w niego.

Później nie miał już tyle zajęcia. Jego koledzy z ataku ruszyli na bramkę Jorge Palatsiego. Do przerwy zawodnicy Ernesto Valverde wypracowali sporą zaliczkę. Najpierw, w 18. minucie trafił Munir El Haddadi. Napastnik wykorzystał w polu karnym podanie Ivana Rakiticia, obrócił się z piłką i oddał dobry strzał. Kilka minut później za ciosem poszedł Denis Suarez. Dla Hiszpana występy w Pucharze Króla są niemal jedyną szansą do zaprezentowania swoich umiejętności. A w środę wykorzystał okazję. W pierwszej połowie trafił na 2:0 po dobrym uderzeniu z dystansu, a po przerwie podwyższył wynik.

Trzeciego gola, jeszcze w pierwszej połowie strzelił Malcom. Brazylijczykowi nieźle na głowę dograł Rakitić. Wystarczyło dopełnić formalności.

Ale Cultural nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W drugiej połowie przyjezdni znów ruszyli w pole karne Barcelony. Między 54. a 63. minutą inicjatywa była po ich stronie. Liczyli w dużej mierze na stałe fragmenty gry i atakowali głównie po rzutach rożnych. Udało się raz. Cillessen niezbyt udanie odbił strzał z dystansu Jorge Ortiza, piłka trafiła do Josepa Sene, a ten trafił do niemal pustej bramki. To na pewno wyjątkowy moment dla 26-letniego pomocnika, który w przeszłości otarł się o Real Madryt, grał w jego trzeciej drużynie.

Strzelanie zakończył w 70. minucie Denis Suarez. 24-latek wykorzystał dogranie w tempo od Riquiego Puiga i uderzył na dalszy słupek. Valverde nic nie stracił na tym, że w środku tygodnia postawił na drugi garnitur. Jego zespół pewnie wygrał i nawet po stracie bramki nie zapowiadało się na to, by III-ligowiec był w stanie zaskoczyć. Jedyną negatywną wiadomością dla Barcelony jest uraz Malcoma. Przez niego Brazylijczyk musiał zejść z boiska w końcówce meczu, kiedy trener przekroczył limit zmian.