Serie A: gol Mariusza Stępińskiego. Chievo Werona nie utrzymało prowadzenia

Mariusz Stępiński strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu Chievo Werona z Parma Calcio 1913. Polak jest najlepszym snajperem najgorszego klubu Serie A.

Mariusz Stępiński (z prawej) PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński (z prawej)
Mariusz Stępiński stworzył duet napastników Chievo Werona z Sergio Pellissierem. Wspierał ich ustawiony wysoko w drugiej linii Valter Birsa. Stępiński oddał w pierwszej połowie dwa niecelne uderzenia głową. Jego polowanie na piłkę w 30. minucie mogło się podobać, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła zabrakło Polakowi precyzji. W meczu jego zespołu z Parma Calcio 1913 było bezbramkowo po 45 minutach.

Mariusz Stępiński otworzył wynik krótko po przerwie. Po podaniu Sergio Pellissiera najlepszemu strzelcowi Chievo Werona pozostało wpakować piłkę z bliska do bramki. Dogranie weterana było perfekcyjne. Gospodarze sygnalizowali spalonego, ale Polak zrobił wszystko zgodnie z przepisami. Czwarte w sezonie trafienie byłego zawodnika Ruchu Chorzów wystarczyło do zremisowania 1:1. Wyrównał kilka minut po golu Stępińskiego uderzeniem z rzutu wolnego Bruno Alves.

Chievo jeszcze nie odniosło w tym sezonie zwycięstwa. Z trzema punktami jest na dnie tabeli. Paweł Jaroszyński był na ławce rezerwowych zespołu z Werony.

Łukasz Skorupski skapitulował już w 11. minucie prestiżowego meczu ze swoim byłym klubem Empoli FC. Bramkarz Bologna FC nie przypilnował krótkiego słupka po strzale Francesco Caputo, który w tym sezonie zdobył już osiem bramek. Napastnik beniaminka oszukał obronę Filippo Inzaghiego dzięki szybkiej wymianie podań, a Łukasz Skorupski nie naprawił jej błędu. Bologna FC potrafiła wyrównać, ale w 80. minucie La Gumina ponownie znalazł sposób na skierowanie futbolówki do bramki Skorupskiego. Empoli zwyciężyło 2:1. Michał Marcjanik był w tym spotkaniu rezerwowym.

Nie minął kwadrans i w meczu Udinese Calcio z Atalantą BC padły dwie bramki. To zapowiadało atrakcyjne widowisko. Duvan Zapata dał prowadzenie drużynie Gian Piero Gasperiniego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kevin Lasagna wyrównał strzałem z bliska po ekspresowym kontrataku. Druga połowa należała już wyłącznie do Kolumbijczyka, który skompletował hat-tricka i dał zespołowi z Bergamo zwycięstwo 3:1. Arkadiusz Reca spędził 90 minut na ławce rezerwowych.