"Trudno uwierzyć, że nie grał za Hughesa". Jan Bednarek na ustach kibiców Świętych

W zwycięskim (3:2) spotkaniu z Arsenalem Londyn Jan Bednarek, dla wielu fanów Southampton, był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. - Wielki mecz - komentują kibice Świętych.

Piotr Bobakowski
Jan Bednarek Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Jan Bednarek

W meczu 17. kolejki angielskiej Premier League Southampton FC nieoczekiwanie pokonał Arsenal FC (3:2). Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Jan Bednarek, który za swój występ zebrał same pochwały.

"Wielki mecz Jana Bednarka przeciwko Arsenalowi. Środkowy obrońca z dużym potencjałem. Trudno uwierzyć, że nie grał za Marka Hughesa" - czytamy na twitterowym profilu sympatyków Świętych, "SaintsChile".

Statystyki reprezentanta Polski z meczu na St. Mary's Stadium potwierdzają dobrą dyspozycję 22-latka. Bednarek przeciwko Kanonierom zanotował: 44 kontakty z piłką, 2 próby odbiorów, 4 przechwyty (najlepszy wynik w drużynie), 7 wybić (najlepszy wynik w zespole), 1 zablokowany strzał, 1 faul oraz 87 proc. dokładnych podań.

Sympatycy ekipy menedżera Ralpha Hasenhuettla (debiutował w meczu z Arsenalem) zapamiętają interwencję Bednarka w akcji przeprowadzonej przez Pierre-Emericka Aubameyanga, kiedy wślizgiem zatrzymał strzał gabońskiego piłkarza. - Interwencja meczu - komentują kibice.

"Brawo Southampton. Bednarek jak poprawi jeden element, to może tam spokojnie grać" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie doprecyzował jednak, nad czym powinien pracować nasz reprezentacyjny obrońca.

Bednarek w tym sezonie ligowym rozegrał cztery mecze w barwach Southampton. Pojedynek z Arsenalem był dopiero drugim, w którym zagrał przez 90 minut. Wcześniej wystąpił w spotkaniach z Liverpoolem (35 minut), Chelsea (45 minut) i Cardiff (90 minut).