Premier League: Chelsea FC biła głową w mur, dobry mecz Jana Bednarka

Sensacja w Londynie. Jan Bednarek i spółka nie popełnili żadnego błędu, a Southampton FC zremisowało na Stamford Bridge z Chelsea FC 0:0. Bohaterem meczu był debiutujący w Premier League bramkarz gości, Angus Gunn.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek i Eden Hazard Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Jan Bednarek i Eden Hazard
Zdecydowanym faworytem tego spotkania była Chelsea FC. Zespół ten walczy o miejsce na podium Premier League, a Southampton FC rywalizuje o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Goście postawili na defensywę i na Stamford Bridge ograniczali się głównie do kontrataków. The Blues mieli problemy ze znalezieniem sposobu na dobrze grającą defensywę rywali, w której skutecznymi interwencjami popisywał się Jan Bednarek.

Pierwsza połowa to piłkarskie szachy. Choć obie drużyny dzieliło trzynaście miejsc w tabeli, to na boisku nie widać było różnicy. Co prawda gospodarze mieli przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili znaleźć sposobu, by zagrozić bramce strzeżonej przez Angusa Gunna.

Chelsea FC była blisko objęcia prowadzenia w 34. minucie. Wtedy to kapitalną interwencją popisał się Gunn. Bramkarz Southampton odbił piłkę po strzale z najbliższej odległości Edena Hazarda. Kilka chwil później własnego golkipera mógł zaskoczyć Yann Valere. Po uderzeniu Alvaro Moraty piłka odbiła się od nogi gracza Świętych i przeleciała tuż obok słupka.

Londyńczycy bili głową w mur. Ich ataki przerywała mądrze grająca defensywa Southampton. Goście rzadko wychodzili z piłką pod bramkę Kepy Arrizabalagi i ograniczali się głównie do gry w obronie. Wydawało się, że w 70. minucie Chelsea dopięła swego. Po podaniu Cesca Fabregasa (chwilę wcześniej pojawił się na boisku) Alvaro Morata pokonał bramkarza rywali. Sędzia podniósł chorągiewkę w górę i zasygnalizował spalonego. Była to kontrowersyjna decyzja, gdyż jak pokazały telewizyjne powtórki, jeśli spalony był, to minimalny.

W końcówce Chelsea podkręciła tempo i liczyła na choć jeden błąd rywali. Jeśli już dochodzili do sytuacji strzeleckich, to skutecznymi interwencjami popisywał się debiutujący w Premier League Gunn. Bednarek i spółka zagrali bardzo dobry mecz, a Southampton ze Stamford Bridge wywiózł cenny punkt.

Chelsea FC - Southampton FC 0:0

Chelsea FC: Kepa Arrizabalaga - Cesar Azpilicueta, Antonio Ruediger, David Luiz, Marcos Alonso - N'Golo Kante, Jorginho, Ross Barkley (68' Cesc Fabregas) - Willian (37' Ruben Loftus-Cheek), Alvaro Morata, Eden Hazard.

Southampton FC: Angus Gunn - Jannik Vestergaard, Maya Yoshida, Jan Bednarek - Cedric Soares, Oriol Romeu, James Ward-Prowse, Yann Valery - Nathan Redmond (90+4' Jack Stephens), Stuart Armstrong (89' Charlie Austin) - Danny Ings (46' Shane Long).

Żółte kartki: Antonio Ruediger (Chelsea FC) oraz Jan Bednarek, Oriol Romeu (Southampton FC).

Czy Southampton FC utrzyma się w Premier League?