Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tadeusz Czerwiński: Nie czuję się na siłach, by pomóc ukochanej Wisełce

- Chciałbym pomóc ukochanej Wisełce, ale nie czuję się na siłach - przyznał Tadeusz Czerwiński, który miał zostać nowym prezesem Wisły SA, ale w ostatniej chwili się rozmyślił i piłkarska spółka nadal pozostaje bez zarządu.
Maciej Kmita
Maciej Kmita
Tadeusz Czerwiński WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Tadeusz Czerwiński

W środę wieczorem wydawało się, że sytuacja przy Reymonta 22 powoli się stabilizuje. Towarzystwo Sportowe "Wisła" po kilku dniach analizy umowy sprzedaży piłkarskiej spółki Vannie Ly i Matsowi Hartlingowi uznało, że ma podstawy do anulowania transakcji i ogłosiło, że od teraz jest jedynym właścicielem Wisły SA.

Jednocześnie stowarzyszenie poinformowało, że nowym prezesem piłkarskiej spółki zostanie Tadeusz Czerwiński. Chwilę później jednak Mateusz Miga z katowickiego "Sportu" przekazał na Twitterze, że były konsul generalny PRL w Chicago w ostatniej chwili się rozmyślił i nie przyjął nominacji.

Przy Reymonta 22 nastąpił kolejny nieoczekiwany zwrot akcji. Klub nie potwierdził tej informacji, ale w rozmowie z "Dziennikiem Polskim" sytuację wyjaśnił sam Czerwiński: - Chciałbym pomóc mojej ukochanej Wisełce. Niestety, wyszedłem niedawno ze szpitala. Nie czuję się na siłach, skacze ciśnienie. To jedyna przeszkoda.

79-letni Tadeusz Czerwiński to pracownik służby zagranicznej PRL. Był sekretarzem ambasady w Moskwie, pracował też w ambasadach w Kuala Lumpur i Brukseli, był konsulem generalnym PRL. W TS "Wisła" działał już w latach 70. XX wieku. Od grudnia 2003 do maja 2004 roku był członkiem rady nadzorczej Wisły SA. Następnie przez kilka miesięcy (2004) był prezesem piłkarskiej spółki. Na Reymonta 22 wrócił w marcu 2013 roku i od tego czasu zasiada w radzie nadzorczej Wisły SA z przerwą na pełnienie funkcji wiceprezesa zarządu (od lipca do października 2014 roku). Od 2005 roku jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków.

Decyzja Czerwińskiego oznacza, że w tej chwili Wisła SA jest bez zarządu. Gdy 22 grudnia piłkarską spółkę od TS "Wisła" przejęli Ly i Hartling, tymczasowym prezesem spółki mianowali Adama Pietrowskiego. Gdy w środę umowa sprzedaży Wisły SA została anulowana, Pietrowski przestał pełnić swoją funkcję i zastąpić miał go właśnie Czerwiński. 

ZOBACZ WIDEO Przełamanie Milanu. Thiago Cionek z asystą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Polski
Komentarze (5)
 • GMK36 Zgłoś komentarz
  Jak go juz opisujecie To moze troche dokladniej :) "..Tadeusz Czerwiński był jakiś czas funkcjonariuszem wydziału IV Komendy Wojewódzkiej MO w Krakowie. W wydziale tym pracował w
  Czytaj całość
  tzw. grupie "D", wyspecjalizowanej w działalności dezintegracyjnej środowisk Kościoła katolickiego. Samodzielna grupa "D" została powołana w ramach IV Departamentu MSW do walki z Kościołem. Jej istnienie było tajne nawet dla innych esbeków, a jej działania nielegalne nawet w świetle prawa PRL. Zbrodnicza działalność grupy "D" nie jest jeszcze wyjaśniona, a jej członkowie osądzeni, choć ich nazwiska pojawiają się publicznie, np. przy lustracji księży. Historycy IPN wiążą z nią najbrutalniejsze akty terroru wobec Kościoła, włącznie z zabójstwem ks. Jerzego Popiełuszki i innych duchownych. Funkcjonariusze grupy "D" wyszli ze "służby" niemal konspiracyjnie. Świadczy o tym przypadek Czerwińskiego. Był wysoko ustawiony w Banku Handlowym, potem przez jakiś czas był prezesem krakowskiego Klubu "Wisła". Jako funkcjonariusz SB w dawnych latach był działaczem "Wisły", wówczas klubu milicji. Właściciel "Wisły" Cupiał zrobił go prezesem, aby łączyć świat wielkich finansów z dawną tradycją MO..." Czerwiński prezesem literka G wciąż przed TS'em ''
  • Żłopuś Zgłoś komentarz
   W sumie to się mu nie dziwię .To jest trochę takie przejmowanie tonącego okrętu .I czemu mialby ponosić odpowiedzialność za grzechy poprzedników
   • Jarek Witkowski Zgłoś komentarz
    Ruchy robaczkowe właścicieli bez akcji,.uderzają do starych umoczonych dziadków, weteranów, troglodytów z innej epoki, mietta mi to i rysiuje niemcem
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×