Puchar Francji: zespół Kamila Glika z awansem do kolejnej rundy, reprezentant Polski poza kadrą meczową AS Monaco

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Francji 2018/2019, AS Monaco, którego zawodnikiem jest Kamil Glik, okazało się minimalnie lepsze od Canet Roussillon (1:0) i awansowało do kolejnej rundy rozgrywek. Reprezentant Polski znalazł się poza kadrą meczową.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Getty Images / Christof Koepsel / Na zdjęciu: Kamil Glik
Trapiony od początku sezonu problemami zespół z Monako był zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia z amatorską ekipą Canet (5. poziom rozgrywkowy we Francji). Co prawda goście nie zachwycili, ale zdołali wywalczyć przepustkę do następnego etapu PF.

Rywalizacja znakomicie zaczęła się dla podopiecznych Thierry'ego Henry'ego, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie potyczki. Wówczas bramkę dla przyjezdnych zdobył Moussa Sylla.

Natomiast od 18. minuty konfrontacji wicemistrzom Francji grało się jeszcze łatwiej, bo czerwoną kartkę obejrzał Malick Lopy.

Piłkarze AS Monaco mieli przewagę optyczną, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale już nie zdołali strzelić więcej goli i spotkanie zakończyło się ich triumfem 1:0.

Awans wywalczyła również drużyna Amiens SC, która pokonała Valenciennes FC 1:0. Rafał Kurzawa rozegrał cały mecz.