Puchar Anglii: siedem goli Manchesteru City. Doszło do nietypowej zmiany

Manchester City prowadził 3:0 już po pierwszej połowie meczu z Rotherham United, a ostatecznie zwyciężył 7:0. Po 20 minutach doszło do zmiany sędziego asystenta.

piłkarze Manchesteru City Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Pep Guardiola dał odpocząć bohaterom hitu Premier League z Liverpool FC. Z przedstawicielem Championship nie zagrali od początku świetni w środku pola Fernandinho i Bernardo Silva, a także błyskotliwi w przodzie Leroy Sane oraz Sergio Aguero. Wystąpił natomiast Kevin De Bruyne, który na przełomie roku jeszcze dochodził do siebie po leczeniu kontuzji.

Nie trzeba było długo czekać na rozpoczęcie szturmu Manchesteru City. W 2. minucie Gabriel Jesus główkował w poprzeczkę po wrzutce Kevina De Bruyne, a niewiele później Raheem Sterling został przyblokowany w ostatnim momencie przez Samiego Ajayiego. Te ekspresowo stworzone sytuacje podbramkowe zapowiadały wielkie problemy Rotherhamu United.

Faworyt udokumentował przewagę golem na 1:0 w 12. minucie. Raheem Sterling miał dużo miejsca w polu karnym. Po wymianie podań z Kevinem De Bruyne'em wymanewrował Samiego Ajayiego i uderzył pewnie do bramki. Sterling generalnie wyróżniał się aktywnością, przebojowością i po jego akcjach działo się najwięcej.

Pozostali Obywatele z czasem obniżyli sobie poprzeczkę i przeszli w tryb ekonomiczny. Gorzej dla nich, że we własnym polu karnym Ederson i obrońcy wzniecali pożary, które od czasu do czasu zapowiadały wyrównanie. Dlatego Manchester City potrzebował jeszcze minimum gola dla pełnego komfortu.

Przed przerwą zdobył dwa. Tak dla pewności, z dużą pomocą przeciwnika. W 43. minucie Phil Foden równie nieudolnie co szczęśliwie przyjmował piłkę po podaniu Ilkaya Gundogana i skierował ją obok Marka Rodaka do siatki. 3:0 zrobiło się wskutek gola samobójczego Semiego Ajayiego, który beznadziejnie interweniował po wstrzeleniu Kyle'a Walkera w kierunku Raheema Sterlinga.

Gospodarzom pozostało zwieńczyć dzieło w drugiej połowie. Mecz zakończył się efektownym wynikiem 7:0. W 52. minucie Gabriel Jesus zdobył gola przełomowego dla siebie w skali spotkania i sezonu po genialnym rajdzie Raheema Sterlinga. Przy trafieniach Riyada MahrezaNicolasa Otamendiego i Leroya Sane asystował z kolei Ilkay Gundogan, który w niedzielę wykonał aż cztery "ostatnie podania". Argentyńczyk wyskoczył wysoko i efektownie główkował do siatki po rzucie rożnym. Z kolei Sane przymierzył zza pola karnego z pomocą rykoszetu.

Zanim w Manchesterze doszło do zmiany jakiegokolwiek zawodnika doszło do roszady na linii. Sędzia asystent zgłosił problem ze zdrowiem, więc za chorągiewkę i sprzęt do komunikacji musiał chwycić arbiter techniczny. Publiczność powitała nowego sędziego entuzjastycznie, a ten nie wyróżnił się żadnym błędem.

Manchester City - Rotherham United 7:0 (3:0)
7:0 - Leroy Sane 85'

City: Ederson - Kyle Walker, John Stones (75' Danilo), Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko - Kevin De Bruyne (67' Philippe Sandler), Phil Foden, Ilkay Gundogan - Riyad Mahrez, Gabriel Jesus, Raheem Sterling (57' Leroy Sane)

Rotherham: Marek Rodak - Zak Vyner (89' Richard Wood), Semi Ajayi, Clark Robertson, Joe Mattock - Anthony Forde, Will Vaulks, Ben Wiles, Jon Taylor (74' Sean Raggett) - Ryan Williams (90' Matt Palmer), Michael Smith

Żółte kartki: Sterling (City) oraz Wiles (Rotherham)

2:1 - Shane Ferguson 85'

Preston North End - Doncaster Rovers 1:3 (0:1)

0:2 - Troy Deeney 75'

Newport County - Leicester City 2:1 (1:0)
1:0 - Jamille Matt 10'
1:1 - Rachid Ghezzal 82'
2:1 - Pedraig Amond (k.) 85'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Manchester City awansuje do finału Pucharu Anglii?