Primera Division: grad goli na otwarcie kolejki. Getafe CF rozbiło Deportivo Alaves

To dobry piątek dla piłkarzy Getafe. W meczu otwierającym 20. kolejkę Primera Division pokonali 4:0 Deportivo Alaves. To zasługa duetu doświadczonych snajperów. Jorge Molina i Jaime Mata ustrzelili po dublecie.

Maciej Siemiątkowski
Tomas Pina (z lewej) i Sebastian Cristoforo (z prawej) PAP/EPA / Rodrigo Jimenez / Na zdjęciu: Tomas Pina (z lewej) i Sebastian Cristoforo (z prawej)
- Tacy gracze jak Jorge Molina dają nadzieję na to, że starość nie jest taka wcale nieuchronna - pisało w grudniu "Mundo Deportivo". Napastnik udowadnia, że wiek to tylko liczba. W kwietniu skończy 37 lat, a wciąż wyśmienicie radzi sobie na najwyższym poziomie. Znowu przypomniał o sobie w piątek, kiedy jego Getafe grało z Deportivo Alaves, które próbowało wyprzedzić Real Madryt i wskoczyć na czwarte miejsce.

Drużyna Abelardo od początku grała bez większego przekonania. Do przerwy nie oddała ani jednego celnego strzału. Inicjatywę przejęli gospodarze chociaż też nie urządzili szturmu na bramkę Fernando Pacheco. Ale wystarczyło na tyle, żeby na przerwę schodzić z jednobramkowym prowadzeniem.

W 32. minucie dużo zamieszania w polu karnym Deportivo wniosło dośrodkowanie Vitorino Antunesa. Do piłki biegł Sebastian Cristoforo, ale nieudanym wślizgiem zatrzymał go Guillermo Maripan. Sędzia przyznał rzut karny, a wykorzystał go Jaime Mata.

W drugiej połowie show urządził 36-letni Molina. Zaraz po powrocie na boisko napastnik efektownie strzelił zza pola karnego. Zawodnik uderzył pewnie i bardzo mocno. Pacheco nie miał zbyt dużych szans na obronę. Niespełna dziesięć minut później Jorge Molina skompletował dublet. Tym razem trafił po dośrodkowaniu zdobywcy pierwszej bramki, Jaime Maty.

Żadne z trafień Getafe nie dało do myślenia zawodnikom Deportivo Alaves. Przyjezdni nie mieli momentów uniesienia, byli zdołowani, a nie rozwścieczeni. W końcówce wykorzystał to Mata, który najwidoczniej nie chciał być gorszy od Moliny. 30-latek nie musiał się wiele starać, żeby wyprzedzić rywali i uderzyć piłkę zagraną przez Cristoforo.

Getafe na punkt zbliżyło się do czwartego Deportivo. Obie drużyny mogą już spać spokojnie do końca kolejki. Ich miejsce w tabeli do następnego tygodnia nie ulegnie zmianie.

Getafe CF - Deportivo Alaves 4:0 (1:0)
1:0 - Jaime Mata (rzut karny) 33'
2:0 - Jorge Molina 46'
3:0 - Jorge Molina 55'
4:0 - Jaime Mata 88'

Getafe: David Soria - Damian Suarez, Djene, Bruno Gonzalez, Leandro Cabrera - Francisco Portillo (86' Samu Saiz), Nemanja Maksimović, Sebastian Cristoforo, Vitorino Antunes (81' Hugo Duro) - Jaime Mata, Jorge Molina (75' Angel Rodriguez).

Alaves: Fernando Pacheco - Martin Aguirregabiria, Ximo Navarro, Guillermo Maripan, Ruben Duarte - Ruben Sobrino (73' Patrick Twumasi), Manu Garcia (65' Mubarak Wakaso), Tomas Pina, Burgui - Jonathan Calleri (73' John Guidetti), Borja Baston.

Żółte karki: Navarro, Pina, Duarte i Wakaso (Alaves).