Premier League: wojna w Londynie dla Arsenalu

Arsenal wygrał najciekawszy mecz w 23. kolejce Premier League pokonując Chelsea 2:0, ale prawdopodobnie stracił Hectora Bellerina na resztę sezonu. Wydaje się, że Hiszpan doznał poważnego urazu kolana.

Bartosz Zimkowski
Alexandre Lacazette (z lewej), Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette (z lewej), Pierre-Emerick Aubameyang
Arsenal FC rzucił się na Chelsea od pierwszej minuty, niczym lew na antylopę w afrykańskiej sawannie. Gospodarze naładowani energią przydusili rywali do własnego pola karnego. Cisnęli, cisnęli i wycisnęli gola w 14. minucie spotkania. Wówczas krótko rozegrali rzut rożny, po którym Hector Bellerin dośrodkował na krótki słupek. Alexandre Lacazette przyjął piłkę, a następnie z pięciu metrów uderzył w okienko, nie dając szans na interwencję Kepie.

Chelsea dojechała na mecz dopiero około 18. minuty. Pedro Rodriguez znalazł się oko w oko z Leno i zdecydował się na lob. Emirates Stadium zamarło na chwilę, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

Napór The Blues nie przyniósł bramki, a efektownymi nożycami popisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Piłka o centymetry minęła słupek Chelsea. Chwilę później było już 2:0, gdy po dograniu Sokratisa Papastathopoulosa barkiem z sześciu metrów gola zdobył Laurent Koscielny.

Arsenal prowadził zasłużenie, Chelsea też miała swoje okazje, a najbliżej był Marcos Alonso, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

W drugiej połowie Kanonierzy nie grali już z taką energią, tak ofensywnie. Skupili się na defensywie i tutaj czekali na to, co zrobią rywale. Przykra dla nich sytuacja miała miejsce w 72. minucie. Bellerin w walce o piłkę źle stanął i momentalnie runął na murawę. Wielki grymas bólu malował się na jego twarzy i Hiszpan na noszach opuścił boisko. To może być koniec sezonu dla prawego defensora, ponieważ kontuzja kolana wygląda na poważną.

Chelsea nie mogła wygrać tego meczu, a nawet zremisować, ponieważ dopiero w 83. minucie oddała pierwszy i jedyny celny strzał. Z lewej strony pola karnego przymierzył Alonso, jednak za słabo, żeby pokonać Leno.

Arsenal zwyciężył ostatecznie 2:0 i zajmuje piątą pozycję. Chelsea jest czwarta i ma trzy punkty więcej od Kanonierów.

Arsenal FC - Chelsea FC 2:0 (2:0)
1:0 - Alexandre Lacazette 14'
2:0 - Laurent Koscielny 39'

Arsenal: Leno - Bellerin (72' Elneny), Sokratis, Koscielny, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Ramsey (67' Iwobi), Aubameyang, Lacazette (67' Niles).

Chelsea: Kepa - Azpilicuta, Reudiger, Luiz, Alonso - Jorginho, Kante, Kovacic (63' Barkley) - Willian (68' Giroud), Pedro (80' Odoi), Hazard.

Żółte kartki: Luiz, Barkley (Chelsea).

Sędzia: Anthony Taylor.

Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?