Sparingowo: drugi triumf Górnika Zabrze. Śląski zespół lepszy od młodzieżowców Spartaka Moskwa

W drugim sparingu podczas zimowych przygotowań Górnik Zabrze wygrał z drużyną do lat 21 Spartaka Moskwa 2:1. Trener Marcin Brosz dał szansę gry młodym zawodnikom, dla których był to sprawdzian umiejętności na tle rosyjskich rówieśników.

Łukasz Witczyk
Marcin Urynowicz WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Marcin Urynowicz
Sparing z młodzieżową drużyną Spartaka Moskwa był testem formy dla mniej doświadczonych piłkarzy zabrzańskiego klubu. Trener Marcin Brosz jeszcze przed wyjazdem na Cypr mówił, że dobór rywali w meczach kontrolnych był spowodowany właśnie chęcią sprawdzenia się na tle rówieśników z innych krajów.

W składzie Górnika znaleźli się młodzieżowcy. Część z nich ma już za sobą debiut w pierwszym zespole, a niektórzy dopiero czekają na swoją szansę. W sparingu przeciwko Rosjanom mieli szansę udowodnić swoją przydatność do zespołu.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Górnika. Już w 3. minucie polski zespół objął prowadzenie po trafieniu Marcina Urynowicza, który również przed rokiem w starciu z tym rywalem zdobył gola tuż po rozpoczęciu gry. Wtedy 22-letni napastnik strzelił cztery gole, a Górnik wygrał 6:2.

Tym razem Górnik znów wygrał, ale tylko 2:1. W 6. minucie do wyrównania doprowadził Fanił Sungatulin a w drugiej połowie gola na wagę triumfu zdobył Krzysztof Kiklaisz.

Spartak Moskwa U-21 - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
0:1 - Marcin Urynowicz 3'
1:1 - Fanił Sungatulin 6'
1:2 - Krzysztof Kiklaisz 59'

Skład Górnika Zabrze: Daniel Bielica (46' Tomasz Loska) - Kacper Michalski, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz - Maciej Ambrosiewicz, Marcin Urynowicz, Wojciech Hajda (46' Bartłomiej Eizenchart), Adam Ryczkowski (71' Wojciech Hajda) - Krzysztof Kiklaisz, Daniel Liszka.

Czy Górnik Zabrze utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?