"Facet kładzie na kolana Włochy". Twitter komentuje popis Krzysztofa Piątka

W meczu Pucharu Włoch z Napoli Krzysztof Piątek udowodnił, że jest w życiowej formie. Dwie bramki polskiego napastnika dały Milanowi awans do półfinału rozgrywek. Twitter znowu oszalał na punkcie "El Pistolero".

Piotr Bobakowski
Krzysztof Piątek PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
W meczu ćwierćfinałowym Coppa Italia z SSC Napoli Krzysztof Piątek znalazł się w wyjściowym składzie AC Milan. Nowy nabytek Rossonerich szybko spłacił kredyt zaufania, gdyż już w 10. minucie spotkania zdobył gola. Bramka strzelona przez "El Pistolero" wywołała euforię na San Siro, podobnie jak drugie trafienie reprezentanta Polski (w 27. minucie meczu Piątek podwyższył wynik na 2:0).

Popis bohatera San Siro, Milan ostatecznie zwyciężył 2:0 i awansował do półfinału Pucharu Włoch, wprawił w zachwyt ekspertów i dziennikarzy, którzy nie szczędzili mu pochwał na Twitterze.

Redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk, krótko, ale bardzo wymownie, skomentował magiczny wieczór w wykonaniu 23-letniego Piątka.

ZOBACZ: Krzysztof Piątek zawstydził legendy Milanu! Tylko George Weah i Mario Balotelli byli szybsi od niego >>

Pod wrażeniem gry Polaka był też nasz kolega redakcyjny Mateusz Skwierawski, który podkreślił, że na San Siro Piątka było wszędzie pełno.

Już po pierwszych 45 minutach spotkania dziennikarz TVP Sport Jacek Laskowski porównał Piątka do... słynnego Marco van Bastena.

Puchar Włoch: kapitalne chwile Krzysztofa Piątka. Kibice skandowali jego imię i nazwisko (wideo) >>

Humorem popisał się za to szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski, który tak skomentował gole kadrowicza Jerzego Brzęczka:

Głos w sprawie zabrał też dziennikarz Canal+ Sport, Tomasz Ćwiąkała.

Dziennikarz Radia Gdańsk, Rafał Mrowicki, podsumował, że meczem przeciwko Napoli Piątek zjednał sobie fanów Rossonerich.

Świetnego występu 23-latkowi pogratulował nasz rodzynek w NBA, Marcin Gortat.

Były trener, dzisiaj ekspert piłkarski, Andrzej Strejlau pokusił się o dokładniejszą analizę, w której nie zabrakło ciepłych słów pod adresem Piątka.