Premier League: Liverpool FC zgubił dwa punkty!

Niespodzianka na Anfield Road. Liverpool po remisie 1:1 z Leicester City tylko częściowo wykorzystał porażkę Manchesteru City. Lider Premier League zamiast na siedem, na pięć punktów uciekł wiceliderowi.

Michał Piegza
Naby Keita (z lewej) i Marc Albrighton (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Naby Keita (z lewej) i Marc Albrighton (z prawej)
Po wtorkowym potknięciu Manchesteru City, Liverpool miał szansę powiększyć przewagę nad wiceliderem Premier League. Gospodarze na mecz z Leicester City wyszli pewni swego i już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po szybkim rozegraniu akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Sadio Mane, który mocnym płaskim strzałem wyprowadził lidera na prowadzenie.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem. W 7. minucie na 2:0 powinien podwyższyć Mane, ale po dograniu z rzutu rożnego głową uderzył niecelnie.

Leicester pierwszą dobrą okazję stworzył sobie w 25. minucie. Po błędzie gospodarzy w rozegraniu piłki, przejęli ją rywale. Po dograniu z prawej strony z pięciu metrów przestrzelił James Maddison. Lisom do remisu udało się doprowadzić w drugiej minucie doliczonego czasu. Wówczas w zamieszaniu po rzucie wolnym piłkę w pole karne wstrzelił Ben Chilwell, a Harry Maguire uderzeniem z kilku metrów trafił do bramki tuż przy słupku.

Po zmianie stron Liverpool nie potrafił stworzyć sobie okazji bramkowych. Korzystniej na boisku prezentowali się goście. W 52. minucie gospodarzy uratował Alisson broniąc strzał z dwóch metrów. Pięć minut później w polu karnym Leicester został podcięty Naby Keita, arbiter nie podyktował ewidentnej "jedenastki". Lider Premier League szansę na gola miał dopiero w 74. minucie. Strzał Roberto Firmino obronił Kasper Schmeichel. Chwilę później głową niecelnie uderzył Joel Matip.

Gospodarze do końca meczu nie potrafili złamać defensywy gości i zamiast na kolejne trzy punkty uciekli Manchesterowi City zaledwie o punkt. Obecnie wybrańcy Juergena Kloppa mają nad wiceliderem pięć punktów przewagi. Potknięcia drużyn wykorzystał Tottenham, który do Liverpoolu traci siedem "oczek".

Liverpool FC - Leicester City 1:1 (1:1)