Karol Świderski już strzela w nowym klubie. Polski napastnik uratował PAOK

Karol Świderski zapewnił PAOK-owi Saloniki trzy punkty w ligowym meczu. Były napastnik Jagiellonii Białystok w samej końcówce zdobył gola w spotkaniu z PAS Giannina. Zobacz bramkę Polaka!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Karol Świderski po strzeleniu gola YouTube / Novasports.gr / Karol Świderski po strzeleniu gola.
Nie tylko Krzysztof Piątek udanie spisuje się w nowych barwach. Karol Świderski jest piłkarzem PAOK-u Saloniki od 20 stycznia i już zapewnił klubowi trzy punkty. 22-latek w spotkaniu z walczącym o utrzymanie PAS Giannina wszedł na boisko w 67. minucie, przy stanie 1:1, a gola zdobył w samej końcówce meczu (87. minuta). Świderski wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala i z bliska trafił do siatki.

Zobacz bramkę Świderskiego (od 1:09):

Dla Świderskiego to była pierwsza bramka w nowych barwach. Były napastnik Jagiellonii w PAOK-u zadebiutował 3 dni temu. Zagrał 9 minut w meczu z OFI Kreta (4:0).

Dzięki bramce Świderskiego ekipa z Salonik utrzymuje kapitalną serię 9. zwycięstw z rzędu w lidze. PAOK jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Grecji. W 18. kolejkach wygrali 17 razy i raz zremisowali. Nad drugim Olympiakosem mają 8 punktów przewagi.
22-letni napastnik podpisał 3,5-letni kontrakt z greckim klubem. Zainteresowana jego pozyskaniem była również Genoa CFC, która złożyła nawet Jagiellonii Białystok ofertę transferową. Ostatecznie wyścig po Polaka wygrali Grecy.

Czy Karol Świderski doczeka się w tym roku debiutu w reprezentacji Polski?