Bundesliga: pogrom w Moguncji, Bayer Leverkusen zrehabilitował się za wpadkę w Pucharze Niemiec

Aż sześć goli padło w pierwszym meczu 21. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe 1.FSV Mainz 5:1. Tym samym goście zrehabilitowali się za wpadkę w Pucharze Niemiec.

Łukasz Witczyk
piłkarze Bayeru Leverkusen PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: piłkarze Bayeru Leverkusen
We wtorek Bayer Leverkusen sensacyjnie przegrał 1:2 z II-ligowym 1. FC Heidenheim w Puchar Niemiec. Aptekarze szybko zrehabilitowali się za wpadkę i w meczu z 1.FSV Mainz odnieśli wysokie zwycięstwo, które zwiększyło ich szanse na awans do europejskich pucharów. Teraz rozgrywki Bundesligi są dla Bayeru jedyną drogą do wywalczenia przepustki do Europy.

Mecz idealnie rozpoczął się dla gości. Już w 5. minucie Bayer objął prowadzenie po trafieniu Wendella. Gospodarze po chwili odpowiedzieli golem Robina Quaisona, ale to było wszystko, na co w piątek było stać ekipę 1.FSV Mainz. Kolejne minuty to już absolutna dominacja przyjezdnych.

Jeszcze przed przerwą Bayer strzelił trzy bramki. Zdobyli je Kai Havertz, Julian Brandt oraz Karim Bellarabi. Gospodarze długo nie byli w stanie zagrozić formacji defensywnej gości. W drugiej części gry Bayer kontrolował przebieg spotkania. W 64. minucie zespół z Moguncji dobił jeszcze Brandt, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Wynik 5:1 to i tak najniższy wymiar kary dla 1.FSV Mainz.

1.FSV Mainz - Bayer Leverkusen 1:5 (1:4)
0:1 - Wendell 5'
1:1 - Robin Quaison 9'
1:2 - Kai Havertz 19'
1:3 - Julian Brandt 30'
1:4 - Karim Bellarabi 43'
1:5 - Julian Brandt 64'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do europejskich pucharów?