The Championship: asysta Kamila Grosickiego, remis Hull City

Kamil Grosicki pokazał się z dobrej strony i w meczu z Rotherham United asystował przy jednej z bramek dla Hull City. Jego drużyna się jednak nie popisała, bo roztrwoniła prowadzenie.

Szymon Mierzyński
Kamil Grosicki Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Po 23 minutach meczu "Tygrysy" miały dwa gole zapasu. Najpierw do siatki trafił Jarrod Bowen, a potem Fraizer Campbell i właśnie jemu dogrywał reprezentant Polski. W drugiej części goście błyskawicznie odrobili straty i wywalczyli jeden punkt.

"Grosik" spędził na boisku 71 minut (zastąpił go Marc Pugh). To był dla 30-letniego skrzydłowego 25. występ w obecnym sezonie The Championship i w sumie uzbierał pięć goli oraz siedem asyst.

->Premier League: szok! Manchester City zniszczył Chelsea! Posada Maurizio Sarriego może zadrżeć

W podstawowym składzie Queens Park Rangers pojawił się we wtorek Paweł Wszołek, ale powodów do radości nie miał. Jego zespół przegrał na wyjeździe z Bristol City 1:2. Polak zagrał w pełnym wymiarze i na początku drugiej połowy obejrzał żółtą kartkę.

Również 90 minut spędził na boisku Paweł Olkowski. Jego Bolton Wanderers sprawił sporą niespodziankę i pokonał znacznie wyżej notowane Birmingham City 1:0. "Kłusaki" wciąż są w strefie spadkowej, lecz do bezpiecznej lokaty tracą tylko dwa punkty.

Birmingham City - Bolton Wanderers 0:1 (0:0)
0:1 - Callum Connolly 71'

Bristol City - Queens Park Rangers 2:1 (0:1)
0:1 - Matt Smith 45'
1:1 - Niclas Eliasson 73'
2:1 - Famara Diedhiou (k.) 90+3'

Hull City - Rotherham United 2:2 (2:0)
1:0 - Jarrod Bowen 2'