Gol Tomasza Gruszczyńskiego w Luksemburgu

Już dwa tygodnie temu zespół Football 1991 Diddeleng zapewnił sobie, po raz czwarty z rzędu, mistrzostwo Luksemburga. W sobotę najlepszy klub Nationaldivisioun podjął na Stade Jos Nosbaum swojego najgroźniejszego rywala w bieżącym sezonie - Racing FC Union Lëtzebuerg.

Wojciech Święch

Był to pojedynek w ramach 21. kolejki luksemburskiej ekstraklasy. W podstawowym składzie miejscowych wybiegł na murawę polski napastnik - Tomasz Gruszczyński.

Już w 1. minucie spotkania defensywa gospodarzy została zaskoczona. Futbolówkę w bramce zespołu F91 umieścił Stéphane Martine. Jednak w 10. minucie do wyrównania doprowdził Gruszczyński. Było to jego dziewiąte trafienie w aktualnym sezonie ligowym.

Więcej goli w tym spotkaniu nie padło. Pojedynek zakończył się remisem w stosunku 1:1.

Football 1991 Diddeleng - Racing FC Union Lëtzebuerg 1:1 (1:1)
0:1 - Martine 1'
1:1 - Gruszczyński 10'