Serie A: gorzki powrót Łukasza Skorupskiego do Rzymu. Bologna FC pokonana

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MAURIZIO BRAMBATTI / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
PAP/EPA / MAURIZIO BRAMBATTI / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Bologna FC ponownie jest w strefie spadkowej ligi włoskiej. Drużyna Łukasza Skorupskiego przegrała 1:2 z Romą na Stadio Olimpico.

W tym artykule dowiesz się o:

Łukasz Skorupski zagrał w wiecznym mieście po raz pierwszy od czasu transferu z Romy do Bologna FC. Spotkanie reprezentanta Polski z Giallorossimi w rundzie jesiennej, do którego doszło na Stadio Renato Dall'Ara, było bardzo pozytywne dla Skorupskiego. Bologna FC wygrała 2:0, jej bramkarz zachował czyste konto, a interweniować musiał po dziewięciu strzałach. Nawet kiedy popełnił błąd na przedpolu, nie dostał za niego kary.

Pierwsza połowa rewanżu była dla Skorupskiego nadspodziewanie spokojna. Z reguły w konfrontacjach z czołowymi klubami ligi włoskiej Polak ma ręce pełne roboty. Roma oddała przez 45 minut jedno uderzenie w światło bramki. Bardziej spektakularną interwencję niż Skorupski zaprezentował Robin Olsen, który w 36. minucie wygrał pojedynek z Roberto Soriano. Szwed poradził sobie również ze strzałem Simone Edery.

AS Roma wyszła na prowadzenie 1:0 w 55. minucie, choć jej gra nie funkcjonowała dobrze. Najlepszy strzelec zespołu Stephan El Shaarawy został sfaulowany w szesnastce przeciwnika, a Skorupskiemu nie udało się obronić strzału Aleksandara Kolarova z rzutu karnego. Bohaterem akcji był "Faraon", ale skuteczność Serba też robi wrażenie. W tym sezonie strzelił siedem goli, a to najwięcej spośród obrońców grających w pięciu najsilniejszych ligach w Europie.

Druga bramka Romy była podobna do pierwszej. Ponownie padła po stałym fragmencie, ponownie miał przy niej udział zmiennik i zdobył ją obrońca. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w 73. minucie przedłużył Daniele De Rossi, a strzał po ziemi do siatki oddał Federico Fazio.

Trafienie Nicoli Sansone na 1:2 w 84. minucie dużo już w Rzymie nie zmieniło. Bologna zdobyła pierwszego w 2019 roku gola po przerwie, a Giallorossi nadal nie potrafią zagrać na zero w dwóch spotkaniach ligowych z rzędu. Zdobyta wcześniej przewaga pozwoliła im jednak wygrać.

Piłka nożna okazała się przewrotna. Jesienią Skorupski miał dużo pracy, a nie skapitulował. W rundzie rewanżował długo nudził się między słupkami, mimo to musiał dwa razy wyciągnąć piłkę z bramki. Wskutek porażki w Rzymie i zwycięstwa Empoli z Sassuolo, drużyna Polaka wróciła do strefy spadkowej.

AS Roma - Bologna FC 2:1 (0:0) 1:0 - Aleksandar Kolarov (k.) 55' 2:0 - Federico Fazio 73' 2:1 - Nicola Sansone 84'

Roma: Robin Olsen - Alessandro Florenzi (83' Davide Santon), Federico Fazio, Kostas Manolas, Aleksandar Kolarov - Lorenzo Pellegrini, Steven N'Zonzi, Bryan Cristante (46' Stephan El Shaarawy) - Nicolo Zaniolo, Edin Dzeko, Justin Kluivert (68' Daniele De Rossi)

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima M'Baye, Danilo Larangeira, Filip Helander, Mitchell Dijks - Andrea Poli (72' Blerim Dzemaili), Erick Pulgar (75' Diego Falcinelli), Roberto Soriano - Nicola Sansone, Federico Santander, Simone Edera (66' Mattias Svanberg)

Żółte kartki: Cristante, Florenzi, Manolas (Roma) oraz Danilo, Pulgar, Edera, Dijks (Bologna)

Sędzia: Marco Di Bello