Gattuso: Gole Piątka to też zasługa jego kolegów

Gennaro Gattuso wyznał, że nie był zadowolony z gry piłkarzy Milanu w pierwszej połowie spotkania z Empoli. Rossoneri zaczęli strzelać dopiero po przerwie i ostatecznie wygrali 3:0. Do siatki trafił też Krzysztof Piątek.
Tomasz Skrzypczyński
Getty Images / Na zdjęciu: Gennaro Gattuso

AC Milan długo męczył się z Empoli w meczu otwierającym 25. kolejkę Serie A. Defensywa gości nie pozwalała nawet na stworzenie zagrożenia w polu karnym, przez co Krzysztof Piątek nie miał w pierwszej połowie nawet sytuacji do strzelenia gola.

W 49. minucie to jednak polski napastnik otworzył worek z bramkami, wykorzystując dobre dośrodkowanie Hakana Calhanoglu. Potem do siatki trafiali jeszcze Franck Kessie i Samu Castillejo.

Trener Milanu Gennaro Gattuso przyznał, że po pierwszej połowie nie oszczędzał swoich piłkarzy.

Zobacz gola Krzysztofa Piątka przeciwko Empoli

- Nie podobała mi się gra mojej drużyny w pierwszej połowie. Wymienialiśmy podania i nic z tego nie wynikało. Byłem wściekły, gdy w jednej sytuacji naraziliśmy się na kontrę. To nie powinno się zdarzyć. Drugą część rozpoczęliśmy jednak znacznie lepiej - opisał.

Gattuso wypowiedział się też na temat kolejnego gola reprezentanta Polski. - Piątek strzela gole bardzo regularnie i jest w tym zasługa jego oraz jego kolegów, którzy potrafią stworzyć mu sytuację - ocenił Włoch.

Włoskie media zachwycone Krzysztofem Piątkiem

Dzięki zwycięstwu AC Milan umocnił się na czwartej pozycji w ligowej tabeli. Do trzeciego Interu Rossoneri tracą tylko punkt.

Czy Krzysztof Piątek zostanie królem strzelców Serie A?