Bundesliga: czerwona kartka w 4. minucie, Fortuna Duesseldorf odwróciła losy meczu

Już od 4. minuty 1.FC Nuernberg grało w osłabieniu, gdyż sędzia wyrzucił z boiska Matheusa Pereire. Mimo to Fortuna Duesseldorf do przerwy przegrywała, ale w drugiej połowie zdołała odwrócić losy meczu, wygrywając 2:1.

Łukasz Witczyk
Matheus Pereira (z prawej) PAP/EPA / Daniel Karmann / Na zdjęciu: Matheus Pereira (z prawej)
Mecz na dobre się nie rozpoczął, a 1.FC Nuernberg już grało w osłabieniu. W 4. minucie Matheus Pereira uderzył rywala w krocze. Sytuacja była na tyle absurdalna, że grę spod własnego pola karnego wznawiał obrońca klubu z Norymbergii. Wtedy Pereira wykonał ruch ręką w kierunku krocza Niko Giesselmana. Ten padł na boisko i arbiter przerwał akcję. Sędzia nie miał wątpliwości i wyrzucił piłkarza gości z boiska.

Fortuna Duesseldorf długo nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze. Dawid Kownacki, który wybiegł w podstawowej jedenastce, nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką przeciwnika. Do tego jeszcze przed przerwą goście objęli prowadzenie. Z dystansu uderzył Eduard Loewen, a golkiper Fortuny tylko bezradnie obserwował, jak piłka wpada do siatki.

Po przerwie Fortuna była już znacznie skuteczniejsza. Miała też sporo szczęścia, gdy w 63. minucie Ewerton skierował piłkę do własnej bramki. Po dośrodkowaniu ze skrzydła interweniował on na tyle niefortunnie, że przelobował golkipera. To dodało wiatru w żagle gospodarzom.

W końcówce Fortuna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gola na wagę wygranej strzelił Kaan Ayhan, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzeniem głową strzelił bramkę. Kownacki opuścił boisko w 62. minucie, tuż przed zdobytym golem dla Fortuny. Z kolei Marcin Kamiński rozegrał całe spotkanie.

Fortuna Duesseldorf - 1.FC Nuernberg 2:1 (0:1)
0:1 - Eduard Loewen 41'
1:1 - Ewerton (sam.) 63'
2:1 - Kaan Ayhan 84'

Czy Fortuna Duesseldorf utrzyma się w Bundeslidze?