WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stomil Olsztyn dostał ratunek. Pożyczka na najpilniejsze długi

Miasto Olsztyn, które jest właścicielem Stomilu, doszło do porozumienia z Michałem Brańskim. Inwestor pokryje najpilniejsze długi klubu, które sięgają 200 tysięcy złotych.
Maciej Siemiątkowski
Maciej Siemiątkowski
WP SportoweFakty / Bartosz Zimkowski / Na zdjęciu: stadion Stomilu Olsztyn

Dwa tygodnie - tyle trwały rozmowy Prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza, z Michałem Brańskim na temat ratunku Stomilu. Wiceprezes Wirtualna Polska Holding SA udzieli klubowi szybkiej pożyczki w wysokości 200 tysięcy złotych, która "pozwoli na wstępne uregulowanie najpilniejszych długów spółki wobec piłkarzy, kadry trenerskiej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego". 

- Uregulowanie tych zobowiązań pozwoli na złożenie przez spółkę wniosku do Urzędu Miasta o dotacje w ramach konkursu na promocję miasta poprzez sport, a w efekcie pozwoli sięgnąć po kolejne 400 000 złotych - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.
Ponadto Stomil dzięki pomocy Brańskiego i firmy Beesfund rozpocznie akcję sprzedaży biletów, karnetów i gadżetów klubowych. To pomoże klubowi poprawić dramatyczną sytuację. Z tego powodu w piątek 22 lutego z funkcji prezesa klubu zrezygnował Maciej Radkiewicz. 

ZOBACZ WIDEO Kapitalny mecz Polaków z Napoli! Milik i Zieliński strzelali Parmie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Zobacz też: Oficjalnie: Łukasz Janoszka w Stali Mielec

W następnych tygodniach odbędą się kolejne rozmowy Miasta Olsztyn, właściciela Stomilu, z inwestorem. Stomil w sobotę 2 marca zainauguruje rundę wiosenną Fortuna I ligi. Olsztynianie zagrają u siebie z GKS-em Tychy.

Stomil jest na 16 miejscu w tabeli. Zespół Piotra Zajączkowskiego traci punkt do miejsca gwarantującego bezpośrednie utrzymanie. 

Oficjalne oświadczenie Miasta Olsztyn:

W związku z trudną sytuacją ekonomiczną spółki "Stomil" S.A. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował się na wybór opcji inwestycyjnej, związanej z panem Michałem Brańskim. Intensywne rozmowy z panem Michałem Brańskim trwały od dwóch tygodni i zakończyły się uzgodnieniami, co do kierunku dalszych działań. Potwierdzeniem tego faktu jest decyzja pana Michała Brańskiego o szybkim udzieleniu spółce pożyczki w kwocie 200 000 zł, która pozwoli na wstępne uregulowanie najpilniejszych zobowiązań spółki wobec piłkarzy, kadry trenerskiej oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Uregulowanie tych zobowiązań pozwoli na złożenie przez spółkę wniosku do Urzędu Miasta o dotacje w ramach konkursu na promocję miasta poprzez sport, a w efekcie pozwoli sięgnąć po kolejne 400 000 złotych.

W uzgodnieniu z przyszłym inwestorem i firmą Beesfund reprezentowaną przez pana Arkadiusza Regieca w najbliższym czasie ruszy także akcja sprzedaży biletów, karnetów i gadżetów klubowych, co również wpłynie na doraźna poprawę sytuacji spółki.

Uszczegóławianie umowy inwestycyjnej z panem Michałem Brańskim potrwa około 8 tygodni i jest to czas niezbędny do jej profesjonalnego przygotowania. Jednocześnie miasto rozważa przeprowadzenie dodatkowej emisji akcji poprzez platformę beesfund, i pozyskanie dodatkowych środków od drobnych inwestorów, ale uzależnia to od uzgodnień z inwestorem, albowiem strategiczny inwestor jest gwarantem sukcesu działań naprawczych.

Jesteśmy przekonani, że podjęta decyzja o wyborze partnera i dotychczasowy przebieg rozmów, a także podjęte działania restrukturyzacyjne gwarantują, że sytuacja spółki ekonomiczna ulegnie w niedługim czasie radykalnej poprawie. 

Czytaj również: Lewandowski ustawiony za Piątkiem lub Milikiem? "Na pewno spokojnie by sobie poradził" 

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
olsztyn.eu

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Jacek Urbanowicz 0
  Brawo Stomil mimo nieprzychylności Komisji Licencyjnej nadal bedzie grał na wiosne i uratuje sobie I-ją Lige
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Chrisrks 0
  Mam nadzieję,że Stomil stanie na nogi i uratuje byt i 1 ligę. Trzymajcie się! Pozdro z Częstochowy!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Szczęść Boże 0
  "mniej jak tysiąc kibiców" - widać, że nigdy na meczu Stomilu nie byłeś.
  Jan Gajewski Dla kogo potrzebna jest piłka w Olsztynie i w innych miastach, nie dość że brak pieniędzy to na trybunach jest często mniej jak tysiąc kibiców. Jeśli chcą grać niech grają za swoją kasę w A czy B klasie, ale zaraz rozdawać pieniądze gdzie po trybunach hula wiatr.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×