Gol i asysta Tomasza Kędziory! Pierwszy taki mecz w karierze reprezentanta Polski

Tomasz Kędziora był ojcem zwycięstwa Dynama Kijów z Desną Czernihów (2:1). Reprezentant Polski najpierw dał wicemistrzowi Ukrainy prowadzenie, a potem do gola dołożył asystę przy bramce Witalija Bujalskiego.

Maciej Kmita
Tomasz Kędziora Newspix / Zuma / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora
W 25. minucie Tomasz Kędziora zachował się najprzytomniej w zamieszaniu, jakie powstało w polu karnym Desny po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, i pokonał bramkarza rywali uderzeniem lewą nogą z 10 metrów. W drugiej połowie do trafienia dołożył asystę. Po jego dośrodkowaniu z prawej strony prowadzenie Dynama podwyższył Witalij Bujalski.

To pierwszy w karierze Kędziory mecz, w którym strzelił gola i zanotował asystę. Jego ogólny dorobek w trwającym sezonie to natomiast cztery trafienia i cztery ostatnie podania w 31 występach. Nigdy nie był skuteczniejszy pod bramką rywali, ale miewał sezony, w których notował więcej asyst.

Czytaj również -> Dobry mecz Mateusz Klicha

Po 20 rozegranych meczach Dynamo ma na koncie 44 punkty i zajmuje drugie miejsce w tabeli ukraińskiej ekstraklasy. Do Szachtara Donieck ma cztery punkty straty, ale lider swoje spotkanie 20. kolejki dopiero rozegra.

Desna Czernihów - Dynamo Kijów 1:2 (0:1)
0:1 - Kędziora 25'
0:2 - Bujalski 68'
1:2 - Kartuszow 83'