Dłuższa przerwa Alexisa Sancheza. Wszystko przez starcie z Janem Bednarkiem

Alexis Sanchez nie będzie dobrze wspominać meczu Manchesteru United z Southampton. Po badaniach okazało się, że Chilijczyk nie zagra przez 6-8 tygodni.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Alexis Sanchez Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Alexis Sanchez
W 51. minucie meczu Manchester United z Southampton FC w polu karnym gospodarzy jednocześnie w piłkę kopnęli Alexis Sanchez i Jan Bednarek. Chilijczyk złapał się za prawe kolano i nie mógł już kontynuować gry. W poniedziałek napastnik przeszedł dokładnie badania, które wykazały uraz więzadła przyśrodkowego.

- To irytująca kontuzja, ale nie skomplikowana - przyznał lekarz reprezentacji Chile, Pedro Onate, który osobiście badał Sancheza. Zawodnik do gry ma powrócić dopiero za 6-8 tygodni.

Tym samym napastnik nie będzie do dyspozycji trenera Ole Gunnara Solskjaera w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z PSG, a także w większości spotkań Premier League, w której sezon kończy się już w połowie maja. Lekarz reprezentacyjny uspokoił za to kibiców z Chile. Sanchez na pewno zdąży wykurować się na turniej Copa America (14 czerwca - 7 lipca).

Dla 30-latka to kolejny uraz w tym sezonie. Na przełomie roku borykał się z kontuzją uda. W tym sezonie Sanchez zagrał w 23 meczach (12 od początku) i zdobył tylko 2 gole.

Czy Alexis Sanchez zostanie w przyszłym sezonie w Premier League?