Bundesliga: trwa kryzys Schalke 04 Gelsenkirchen. Werder Brema górą

Schalke 04 Gelsenkirchen nadal bez przełamania. Wicemistrzowie Niemiec przegrali na wyjeździe z Werderem Brema 2:4. Bohaterem zwycięskiego zespołu był Milot Rashica.

Łukasz Witczyk
Breel Embolo (z lewej) i Ludwig Augustinsson (z prawej) PAP/EPA / DAVID HECKER / Na zdjęciu: Breel Embolo (z lewej) i Ludwig Augustinsson (z prawej)
Obie drużyny w ostatnich tygodniach spisywały się poniżej oczekiwań. Werder Brema zremisował trzy poprzednie spotkania, a Schalke 04 Gelsenkirchen w pięciu ostatnich meczach zdobyło tylko jeden punkt. Do tego przed tygodniem wicemistrzowie Niemiec doznali kompromitującej porażki z Fortuną Duesseldorf. Przed własną publicznością ulegli aż 0:4.

Mecz lepiej rozpoczęli gracze Schalke. W 26. minucie goście objęli prowadzenie. Weston McKennie dograł do Breela Embolo pokonał bramkarza rywali. Po chwili było już 1:1. Max Kruse dośrodkował w pole karne, a tam piłkę do siatki wpakował Milot Rashica.

Po przerwie Werder był stroną dominującą. W 51. minucie Kruse wykorzystał rzut karny, a następnie Rashica zabawił się z obroną przeciwników, ograł bramkarza i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Schalke 04 Gelsenkirchen zdołało odpowiedzieć jedynie trafieniem Embolo. Werder w doliczonym czasie gry dobił jeszcze rywali po bramce Martina Harnika. Był to szósty z rzędu mecz bez wygranej ubiegłorocznych wicemistrzów Niemiec.

Werder Brema - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:2 (1:1) 0:1 - Breel Embolo 26' 1:1 - Milot Rashica 31' 2:1 - Max Kruse (k.) 51' 3:1 - Milot Rashica 73' 3:2 - Breel Embolo 85' 4:2 - Martin Harnik 90+5'

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen utrzyma się w Bundeslidze?