Ligue 1: remis AS Monaco z Girondins Bordeaux, Kamil Glik i Igor Lewczuk nie grali

Podział punktów, który nikogo nie urządza. W spotkaniu 28. kolejki Ligue 1, AS Monaco zremisowało przed własną publicznością z Girondins Bordeaux 1:1. Kamil Glik nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek, a Igor Lewczuk wciąż jest kontuzjowany.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: Kamil Glik
Monaco po powrocie na ławkę trenerską Leonardo Jardima zdecydowanie poprawiło swoją grę i przystępowało do rywalizacji po pięciu kolejnych spotkaniach bez porażki (3 zwycięstwa oraz 2 remisy). W sobotni wieczór gospodarze liczyli na zdobycie kompletu punktów, dzięki któremu oddaliliby się od strefy spadkowej, ale tego im się jednak nie udało zrealizować.

Miejscowi zawodnicy od początku konfrontacji mieli optyczną przewagę, którą dopiero udokumentowali golem w 48. minucie. Wówczas Fode Ballo-Toure dokładnie dośrodkował z lewego skrzydła, a Radamel Falcao uderzeniem piłki głową pokonał bezradnego w tej sytuacji Benoita Costila.

Wydawało się, że wicemistrzowie Francji pójdą za ciosem i chwilę później podwyższą swoje prowadzenie, lecz piłkę po strzale Rony'ego Lopesa odbił Costil.

Goście, którzy nie mieli nic do stracenia, w końcu zdecydowali się odważniej zaatakować i wywalczyli rzut karny po zagraniu piłki ręką we własnej "16" przez Falcao. Z 11. metra pewnie do siatki trafił Jimmy Briand.

AS Monaco ambitnie walczyło o zwycięską bramkę i w 86. minucie było blisko celu, bo gola strzelił Carlos Vinicius. Jednakże analiza VAR wykazała, że wcześniej był spalony i sędzia tego trafienia nie uznał. Ostatecznie potyczka zakończyła się podziałem punktów.

Ligue 1, 28. kolejka:

AS Monaco - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0)

2:1 - Erik Pieters 64'

RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 2:2 (0:1)
0:1 - Moussa Dembele 3'
0:2 - Moussa Dembele 52' (k.)
1:2 - Ludovic Ajorque 69'
2:2 - Ludovic Ajorque 70'

Czytaj też: -> Ligue 1: odrodzenie AS Monaco po przerwie i remis z Angers SCO, cały mecz Kamila Glika -> Kamil Glik z drugą córką! Żona piłkarza pochwaliła się wspaniałą nowiną