Ligue 1: odrodzenie AS Monaco po przerwie i remis z Angers SCO, cały mecz Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Carlos Rodrigues / Na zdjęciu: Kamil Glik

W starciu 27. kolejki Ligue 1, AS Monaco przegrywało już 0:2 z Angers SCO, ale pokazało charakter i ostatecznie zremisowało 2:2. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Kamil Glik i w 56. minucie za faul otrzymał żółtą kartkę.

W ostatnim czasie - po powrocie Leonardo Jardima na ławkę trenerską - Monaco zaczęło grać lepiej, a do sobotniego spotkania przystępowało po zwycięstwie 2:0 z Olympiquem Lyon.

W związku z tym wydawało się, że wciąż aktualni wicemistrzowie Francji poradzą sobie w starciu z Angers, ale gospodarze postawili im trudne warunki gry. Przede wszystkim niesamowite kłopoty gościom sprawiał Flavien Tait, który w 22. minucie otworzył wynik konfrontacji, ośmieszając defensywę rywala, w tym Glika. Francuski zawodnik mijał kolejnych przeciwników jak tyczki, by w końcu wpakować piłkę do siatki.

Piłkarze z Monako mieli problemy z rozegraniem składnej akcji ofensywnej, a i w obronie nie radzili sobie najlepiej, co tuż przed przerwą wykorzystał Tait. Francuz pokonał Danijela Subasicia precyzyjnym uderzeniem po ziemi z narożnika pola karnego.

Niedługo po zmianie stron za sprawą Radamela Falcao przyjezdnym udało się zdobyć bramkę kontaktową. Kolumbijczyk trafił po świetnym, prostopadłym podaniu od Aleksandra Gołowina.

AS Monaco ambitnie walczyło o doprowadzenie do remisu w tej potyczce i zrealizowała swój cel w 79. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla gości, a "jedenastkę" wykorzystał Falcao i jak się później okazało, ustalił wynik tej batalii.

Ligue 1, 27. kolejka:

Angers SCO - AS Monaco 2:2 (2:0) 1:0 - Flavien Tait 22' 2:0 - Flavien Tait 45' 2:1 - Radamel Falcao 49' 2:2 - Radamel Falcao 79' (k.)

***

Stade de Reims - Amiens SC 2:2 (0:2)

Nimes Olympique - Stade Rennais - mecz przełożony.

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Czytaj też: -> Ligue 1: Paris Saint-Germain wymęczyło zwycięstwo z SM Caen przed starciem z Manchesterem United w Lidze Mistrzów -> Neymar wskazał swojego piłkarskiego idola. Zaskakujący wybór Brazylijczyka

Czy AS Monaco zakończy sezon 2018/2019 Ligue 1 w czołowej "14"?