Liga Europy: dwa szybkie ciosy powaliły Stade Rennais, Arsenal FC z awansem do ćwierćfinału

Używając terminologii pięściarskiej Arsenal FC zadał Stade Rennais dwa szybkie ciosy, a ostatecznie zwyciężył 3:0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Europy 2018/2019.

Tomasz Rosiński
Pierre-Emerick Aubameyang Getty Images / Alex Morton / Na zdjęciu: Pierre-Emerick Aubameyang
W pierwszym meczu obydwu zespołów dość niespodziewanie 3:1 zwyciężyli piłkarze Stade i w rewanżu angielska drużyna musiała odrabiać dwubramkowe straty.

Londyńczycy od początku rywalizacji mocno ruszyli na rywala i rozpoczęli konfrontację z wysokiego "c", bo już w 5. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładne podanie w pole bramkowe zagrał Aaron Ramsey, a Pierre-Emerick Aubameyang tylko dostawił nogę i posłał piłkę do siatki.

Nie minął kwadrans, a gospodarze zadali drużynie z Rennes drugi cios, który dawał im awans do 1/4 finału LE. Wtedy to spod linii końcowej boiska dośrodkował Aubameyang, natomiast gola uderzeniem futbolówki głową strzelił Ainsley Maitland-Niles.

Od tego momentu Kanonierzy spoczęli na laurach, nie forsowali tempa i wydawali się być zadowoleni wynikiem na tablicy świetlnej. Zawodnicy Arsenalu FC jakby w ogóle zapomnieli, że wystarczyło jedno trafienie przeciwnika, żeby to on był bliżej uzyskania przepustki do kolejnej rundy rozgrywek. Ostatecznie przed przerwą rezultat już nie uległ zmianie.

Na starcie drugiej odsłony zawodów podopieczni Juliena Stephana próbowali odważniej zaatakować. W 47. minucie futbolówka uderzona przez M'Baye Nianga odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Petra Cecha i wróciła do gry. Jak się później okazało, to wszystko na co było stać ekipę z Francji w tym meczu.

Arsenal cierpliwie czekał na wyprowadzenie groźnego kontrataku, a okazja nadarzyła się w 72. minucie. Płasko z lewej strony pola karnego piłkę dograł Sead Kolasinac, a z bliskiej odległości bez problemów trafił Aubameyang, kompletując dublet i ustalając wynik tego spotkania.