Gaz pieprzowy, armatka, ranny policjant. Mecz Okocimski KS Brzesko - Tarnovia Tarnów przerwany

Stadionowi chuligani dali o sobie znać na poziomie czwartej ligi. Goście podpalili szaliki Okocimskiego, co rozwścieczyło fanów klubu z Brzeska. Musiała interweniować policja.

Robert Czykiel
interwencja policji w meczu Okocimski KS Brzesko - Tarnovia Tarnów YouTube / PolishFans TV / Na zdjęciu: interwencja policji w meczu Okocimski KS Brzesko - Tarnovia Tarnów
Niebezpiecznie zrobiło się pod koniec pierwszej połowy meczu Okocimski KS Brzesko - MKS Tarnovia Tarnów w małopolskiej IV lidze. Zaczęło się od incydentu w sektorze gości. Tarnowianie zaczęli palić szaliki gospodarzy, a ci nie byli bierni. W pewnym momencie niektórzy fani Okocimskiego ruszyli w kierunku rywali.

Bundesliga: kibice Schalke 04 Gelsenkirchen wściekli na piłkarzy. Wymowny transparent na trybunach >>

Na stadionie zrobiło się bardzo nerwowo. Do akcji wkroczyły służby porządkowe. Policjanci użyli gazu łzawiącego, a także armatki wodnej. Dopiero po kilku minutach udało się zaprowadzić spokój.

Delegat jednak uznał, że w tej sytuacji nie można kontynuować spotkania. Mecz został przerwany przy stanie 2:1 dla Tarnovii. Teraz wszyscy czekają na kary.

Kibice Wisły Kraków zbierają milion złotych na budowę boiska dla akademii. Odbędzie się specjalny koncert charytatywny >>

Jak informuje "Gazeta Krakowska" ranny został jeden policjant. Wylegitymowano kilkadziesiąt osób, ale zatrzymano zaledwie pięć. Teraz policja będzie analizować zapis z monitoringu, więc kolejne aresztowania są kwestią czasu.