Wysokie noty Roberta Lewandowskiego. Niemieckie media doceniły szybko strzelonego gola

Robert Lewandowski już w 3. minucie strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z 1.FSV Mainz (6:0). Niemieckie media doceniły jego dobry występ.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski w rozmowie z Matsem Hummelsem Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski w rozmowie z Matsem Hummelsem
Mistrzowie Niemiec wygrali aż 6:0 i zrehabilitowali się za słaby występ w 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi FC, w którym przegrali 1:3 i odpadli z dalszej rywalizacji. W starciu z 1.FSV Mainz monachijczycy dominowali od pierwszego gwizdka. W 3. minucie wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski, który wykorzystał dogranie Davida Alaby.

Później Lewandowski miał jeszcze kilka okazji do tego, by zdobyć gola. Brakowało mu jednak albo kilku centymetrów, by dopaść do piłki, albo jego uderzenia bronił Florian Mueller. Tak było w 70. minucie, gdy golkiper odbił piłkę po strzale Polaka, ale ta trafiła do Alphonso Davies, który zdobył pierwszą bramkę w Bundeslidze i szóstą dla Bayernu w tym spotkaniu.

Za swój występ Lewandowski zebrał wysokie noty. Dziennikarze monachijskiego "TZ" dali Polakowi "dwójkę" w sześciostopniowej skali (1 - klasa światowa, 2 - występ poniżej krytyki). Polak był jednym z najlepszych zawodników Bayernu Monachium. Również redakcja "Abendzeitung" oceniła "Lewego" na "dwójkę". - Wykorzystał podanie Alaby. To była jego osiemnasta bramka w tym sezonie Bundesligi. Potem miał kilka dobrych okazji - dodali dziennikarze tego serwisu.

Nieco gorzej ocenili Polaka czytelnicy portalu sportbuzzer.de. Tam w specjalnej sondzie Lewandowski otrzymał notę 2,8. Z kolei portal spox.com dał najlepszemu strzelcowi Bundesligi notę 2,5. W obu przypadkach doceniono szybko zdobytego gola, który ustawił spotkanie z ekipą z Moguncji.

Bezsprzecznym bohaterem Bayernu był James Rodriguez. Kolumbijczyk strzelił trzy gole i od większości mediów otrzymał "jedynkę". Był to jego najlepszy mecz w tym sezonie. James Rodriguez walczy o swoją przyszłość. Media spekulują, że działacze Bayernu chcą przedłużyć z nim współpracę, ale on wolałby wrócić do Realu Madryt.