Bundesliga: kanonada w Monachium. Hat-trick Jamesa Rodrigueza, gol Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium nie dał najmniejszych szans 1.FSV Mainz. Mistrzowie Niemiec wygrali aż 6:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Bohaterem Bayernu był James Rodriguez, który skompletował hat-tricka.
Łukasz Witczyk
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: piłkarze Bayernu Monachium (Robert Lewandowski na pierwszym planie)

Bayern Monachium był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Co prawda w bawarskim klubie nastroje były dalekie od ideału, gdyż w środę Bayern odpadł z rywalizacji w Liga Mistrzów, przegrywając w kiepskim stylu z Liverpoolem FC 1:3. Mistrzom Niemiec pozostała już tylko walka o obronę tytułu i zdobycie krajowego pucharu. Dlatego w niedzielę gospodarze od pierwszego gwizdka rzucili się do ataków.

Już w 3. minucie Bayern objął prowadzenie. David Alaba dośrodkował z lewej strony, a w odpowiednim miejscu znalazł się Robert Lewandowski. Polak wykazał się dobrą techniką, odpowiednio ustawił stopę i zdobył gola, który dodał wiatru w żagle mistrzom Niemiec. Goście byli bezradni, a Bayern stwarzał kolejne okazje do zdobycia gola.

Blisko trafienia był Kingsley Coman, ale po podaniu Lewandowskiego Francuz trafił w słupek. W 33. minucie Bayern odarł zespół z Moguncji ze złudzeń. Gola zdobył James Rodriguez, któremu asystował Leon Goretzka. Tak często krytykowany w ostatnich tygodniach Kolumbijczyk rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie. To właśnie on był bohaterem tego spotkania.

Jeszcze przed przerwą Bayern dobił rywali. Goście zaliczyli prostą stratę, a Thiago Alcantara błyskawicznie uruchomił Comana. Francuz przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył nie do obrony. Po przerwie monachijczycy nie zwolnili tempa, nadal przeważali i strzelali kolejne gole.

W ciągu trzech minut dwie bramki strzelił James Rodriguez. Najpierw Kolumbijczyk zagrał w stylu Arjen Robben, uderzając zza pola karnego. Po chwili pomocnik Bayernu wykorzystał błąd defensywy gości. W sytuacji sam na sam podcinką umieścił piłkę w bramce, a przypadkową asystę zaliczył Thomas Mueller. Tym samym skompletował pierwszego hat-tricka w Bundeslidze.

W 70. minucie swojego pierwszego gola w niemieckiej ekstraklasie strzelił Alphonso Davies. Lewandowski miał stuprocentową okazję do zdobycia gola, ale jego strzał obronił Florian Mueller. Przy dobitce Kanadyjczyka golkiper nie miał już najmniejszych szans. Polak w końcówce robił wszystko, by zdobyć drugiego gola w tym spotkaniu, jednak brakowało mu skuteczności i kilku centymetrów, by dopaść do piłki.

Bayern Monachium - 1.FSV Mainz 6:0 (3:0)
1:0 - Robert Lewandowski 3'
2:0 - James Rodriguez 33'
3:0 - Kingsley Coman 39'
4:0 - James Rodriguez 52'
5:0 - James Rodriguez 55'
6:0 - Alphonso Davies 70'

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Niklas Suele, David Alaba (59' Alphonso Davies) - Thiago Alcantara, Leon Goretzka - Thomas Mueller, James Rodriguez (73' Rafinha), Kingsley Coman - Robert Lewandowski.

1.FSV Mainz: Florian Mueller - Stefan Bell, Alexander Hack, Moussa Niakhate - Daniel Brosinski, Jean-Philippe Gbamin, Danny Latza, Karim Onisiwo - Levin Oztunali (75' Giulio Donati), Jean-Paul Boetius (46' Pierre Malong) - Jean-Philippe Mateta (63' Aaron Martin).

Żółte kartki: Niklas Suele (Bayern Monachium).