El. ME 2020: inauguracyjny spacerek Francuzów w Mołdawii

Łatwo i przyjemnie - tak wyglądała dla Francuzów inauguracja eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku. Reprezentacja Francji w meczu 1. kolejki grupy H pokonała na wyjeździe Mołdawię 4:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Francji Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Francji
Co oczywiste zdecydowanymi faworytami piątkowej konfrontacji byli aktualni mistrzowie świata - Francuzi, którzy liczyli na łatwą przeprawę i zaaplikowanie rywalom kilku goli, co udało im się zrealizować.

Trójkolorowi od początku rywalizacji dzielili oraz rządzili na boisku. Francuska ekipa grała cierpliwie, długo utrzymywała się przy piłce, a wynik otworzyła w 24. minucie potyczki za sprawą Antoine'a Griezmanna. Napastnik Atletico Madryt zamienił na bramkę świetne podanie górą w wykonaniu Paula Pogby.

Przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i po niespełna 180 sekundach prowadzili już 2:0. Griezmann do trafienia dorzucił asystę, dokładnie dośrodkowując z rzutu rożnego wprost na głowę Raphaela Varane'a.

Kolejny cios podopieczni Didiera Deschampsa zadali w 36. minucie. Wówczas z lewej strony pola karnego Blaise Matuidi dograł piłkę do Oliviera Girouda, a ten z bliskiej odległości pokonał Alexeia Koseleva i ustalił wynik pierwszej połowy.

Po zmianie stron mistrz świata przeważał, kontrolował boiskowe wydarzenia i nie zamierzał forsować tempa. Pogba i spółka bawili się piłką, czekając na końcowy gwizdek Aleksandara Stawrewa.

Na finiszu kibice byli świadkami jeszcze dwóch goli. Najpierw bramkę po podaniu od Thomasa Lemara zdobył Kylian Mbappe Lottin. Natomiast po chwili - ku uciesze miejscowych fanów - honorowe trafienie zaliczył Vladimir Ambros.