El. ME 2020: Cypr zaczął od "piątki" z San Marino

Bez niespodzianki w drugim czwartkowym spotkaniu grupy I. Cypr zaczął eliminacje Euro 2020 od pewnego zwycięstwa 5:0 z San Marino.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Cypru Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Cypru
Gospodarze rozstrzygnęli losy rywalizacji już w pierwszej połowie. Po 31 minutach prowadzili 4:0. Dwa pierwsze gole zdobyli z rzutów karnych, jednak później trafiali też z gry.

Po przerwie Konstantinos Laifis strzelił jeszcze piątą bramkę dla Cypryjczyków i w 56. minucie ustalił ostateczny rezultat.

->Więcej o eliminacjach Euro 2020

Dzięki tej wygranej drużyna Rana Bena Shimona została liderem stawki. Najważniejszy mecz w grupie I rozpocznie się jednak o godz. 20.45. Wtedy w hicie Belgia podejmie Rosję.

->Więcej o reprezentacji Polski

Cypr - San Marino 5:0 (4:0) 1:0 - Pieros Sotiriou (k.) 19' 2:0 - Pieros Sotiriou (k.) 23' 3:0 - Ioannis Kousoulos 26' 4:0 - Georgios Efrem 31' 5:0 - Konstantinos Laifis 56'