El. ME 2020: Polska - Łotwa. Fatalne nastroje u naszych rywali

Piłkarze i trener reprezentacji Łotwy byli wściekli po porażce z Macedonią Północną (1:3) w pierwszej kolejce eliminacji do EURO 2020. - Graliśmy katastrofalnie - powiedział Slavisa Stojanović. W niedzielę Łotysze będą rywalami Polaków.

Tomasz Skrzypczyński
piłkarze reprezentacji Łotwy (b) i Macedonii Północnej (cz) PAP/EPA / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Łotwy (b) i Macedonii Północnej (cz)
Fatalnie rozpoczęli eliminacje do mistrzostw Europy piłkarze reprezentacji Łotwy. W pierwszym spotkaniu przegrali na wyjeździe z Macedonią Północną 1:3 i już na starcie bardzo utrudnili sobie sytuację w grupie G.

Przed najbliższym meczem, w którym rywalem Łotyszy będą Polacy, u naszych rywali nastroje są fatalne.

Po końcowym gwizdku czwartkowego starcia trener Slavisa Stojanovic był wściekły na swoją drużynę. - Zagraliśmy po prostu katastrofalnie w pierwszej połowie. Nie możemy więcej do tego dopuścić - powiedział selekcjoner reprezentacji Łotwy.

Jeszcze mocniejszych słów użył napastnik Robert Uldrikis. W swojej wypowiedzi nawiązał do herbu tamtejszej kadry, która przedstawia wilka. Jego zdaniem cała drużyna zaprezentowała się zgoła odmiennie.

Zobacz tabelę polskiej grupy

- Nie możemy grać jak wilki, skoro myślimy jak psy chihuahua. To powiedział nam trener po meczu i miał rację. Ten cały motyw pasuje bardziej do teatru dla lalek - ocenił napastnik.

- Przyjechałem na zgrupowanie w dobrej formie, czułem się pewnie. Naszym planem było rozpoczęcie eliminacji od zwycięstwa, wyszło zupełnie inaczej. Niestety, nie mogłem pomóc drużynie na tyle, na ile bym chciał - dodał.

20-latek pojawił się na boisku dopiero w 79. minucie spotkania, przy wyniku 2:0 dla gospodarzy.

Ostatnie zwycięstwo reprezentacja Łotwy odniosła w czerwcu 2018 roku, gdy pokonała 1:0 Estonię. W kolejnych dziewięciu meczach pięć razy zremisowała i cztery razy przegrała.

Początek niedzielnego meczu z Polską na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20:45.

Czy reprezentacja Polski awansuje do finałów EURO 2020?