El. ME 2020. Fabian Schaer o nokaucie w meczu z Gruzją. "Niczego nie pamiętam. Zostałem znokautowany"

- Niczego nie pamiętam. Na kilka sekund zostałem znokautowany - mówi Fabian Schaer o zdarzeniu z meczu Gruzja - Szwajcaria (0:2). Piłkarz Newcastle po zderzeniu głowami z rywalem stracił przytomność i potrzebował kilku minut, żeby dojść do siebie.

Grzegorz Wojnarowski
Fabian Schaer PAP/EPA / ENNIO LEANZA / Na zdjęciu: Fabian Schaer
"Szokujący moment w zwycięskim meczu reprezentacji" - pisze o zdarzeniu z wyjazdowego meczu swojej reprezentacji z Gruzją w eliminacjach EURO 2020 szwajcarski dziennik "Blick". Doszło do niego w 24. minucie.

Po rzucie rożnym wykonywanym przez Ricardo Rodrigueza Fabian Schaer i Jemal Tabidze walcząc o piłkę w powietrzu zderzyli się głowami. Obaj padli na murawę, a Szwajcar stracił przytomność. Szybko podbiegł do niego Jano Ananidze i wyciągnął mu z gardła język, żeby zapobiec zadławieniu.

Chwilę później przy obu poszkodowanych graczach pojawili się lekarze. Schaer i Tabidze potrzebowali dobrych pięciu minut, żeby dojść do siebie. Gruzin musiał zmienić zakrwawioną koszulkę na czystą i obmyć ręce, głowę obandażowano mu tak, że wyglądał jak ofiara poważnego wypadku.

Blick.ch Blick.ch
Choć sytuacja wyglądała bardzo groźnie, obaj piłkarze pozostali na boisku. Tabidze został zmieniony w 62. minucie, Schaer grał do ostatniego gwizdka sędziego.

- Niczego nie pamiętam. Na kilka sekund zostałem znokautowany. Wciąż mi szumi w głowie, boli mnie też kark i mam guza na czole. Ale opłaciło się. Wywalczyliśmy trzy punkty, dla nich jestem w stanie znosić taki ból - powiedział po meczu środkowy obrońca reprezentacji Szwajcarii w rozmowie z "Blickiem".

Schaer napędził stracha swoim kolegom z zespołu, m.in. Breelowi Embolo. - Zaraz po tym zajściu zobaczyłem dużo krwi. Pomyślałem: Cholera! Jednak potem zapytaliśmy go gdzie jest i był w stanie odpowiedzieć. Wtedy mi ulżyło - opowiedział o zdarzeniu ze swojej perspektywy młody napastnik Schalke Gelsenkirchen.

Rozegrany w Tbilisi mecz grupy D eliminacji EURO 2020 zakończył się wygraną Szwajcarów 2:0. Gole dla drużyny Vladimira Petkovicia w drugiej połowie strzelili Steven Zuber i Denis Zakaria.

Kto wygra rywalizację w grupie D eliminacji mistrzostw Europy 2020?