Jerzy Dudek zagrał w meczu legend Liverpoolu i Milanu. Piękny gest Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jerzy Dudek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Jerzy Dudek

Liverpool w meczu legend pokonał Milan 3:2, a jednym z bohaterów tego wyjątkowego spotkania był Jerzy Dudek. Polak wykonał piękny gest wobec niepełnosprawnego kibica.

W pewnym momencie spotkania na Anfield piłka wyleciała poza boisko i wylądowała na jednej z trybun. Udał się po nią Jerzy Dudek, jednak jego spacer nie zakończył się jedynie na wzięciu futbolówki w ręce i powrocie z nią na plac gry. Gdy były reprezentant Polski dostrzegł niepełnosprawnego chłopca, do głowy wpadł mu miły pomysł.

Dudek podniósł piłkę i wręczył ją poruszającemu się na wózku inwalidzkim kibicowi, by ten sprawdził refleks legendy Liverpoolu. Choć z pozoru był to mały gest, chłopiec z pewnością zapamięta go na całe życie.

ZOBACZ: El. ME 2020. Polska - Łotwa. Z kim zagramy w niedzielę, czyli czekając na festiwal bramek

Sytuacja z Jerzym Dudkiem:

ZOBACZ: Jerzy Brzęczek o meczu z Łotwą. "Musimy przygotować się na twardą walkę przez 90 minut"

Samo spotkanie legend zakończyło się triumfem Liverpoolu, który ograł Milan 3:2. Zwycięskiego gola dla The Reds strzelił w 80. minucie Steven Gerrard, wcześniej do bramki Rossonerich trafiali też Robbie Fowler i Djibril Cisse. Dla włoskiej ekipy gole zdobyli natomiast Andrea Pirlo i Giueseppe Pancaro.