Juventus wydał komunikat ws. Cristiano Ronaldo. Uraz nie jest groźny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Niegroźny uraz zginacza prawego uda - tak brzmi pierwsza diagnoza dla Cristiano Ronaldo po urazie, którego Portugalczyk doznał w meczu eliminacji Euro 2020 z Serbią. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że CR7 szybko wróci na boisko.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałkowym spotkaniu w Lizbonie, które zakończyło się remisem 1:1, Ronaldo musiał opuścić plac gry już w 30. minucie. Wśród kibiców Juventusu pojawiły się obawy, czy kontuzja nie wykluczy występu lidera ich zespołu w potyczkach z Ajaksem Amsterdam w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Wygląda jednak na to, że do 10 kwietnia, gdy Juve po raz pierwszy zmierzy się z Ajaksem, portugalski gwiazdor będzie zdrów jak ryba. W oficjalnym komunikacie klubu z Turynu napisano, że badania, jakim poddano piłkarza w Portugalii, wykazały "niegroźny uraz zginacza prawego uda".

"Jego stan zdrowia będzie monitorowany, zawodnik zostanie też poddany kolejnym badaniom, które określą, kiedy będzie mógł wrócić do pełnej aktywności" - dodano.

Czytaj także:  - Cristiano Ronaldo o kontrowersyjnej decyzji Szymona Marciniaka. "Powinien być rzut karny" - Luis Enrique nie poprowadzi Hiszpanii w meczu z Maltą. Powodem sprawy rodzinne

Sam Ronaldo już zaraz po meczu zapewniał, że nic poważnego mu się nie stało. - Nie martwię się, bo znam swoje ciało. Powinienem wrócić za tydzień lub dwa - mówił.

Czy Cristiano Ronaldo poprowadzi Juventus Turyn do zwycięstwa w obecnej edycji Ligi Mistrzów?