Lionel Messi o powrocie do reprezentacji Argentyny: Mój syn pytał, czemu mnie krzyżują?

Po ośmiu miesiącach przerwy Lionel Messi wrócił do reprezentacji Argentyny. Nie wszyscy fani Albicelestes byli jednak zadowoleni z powrotu gwiazdy Barcelony. Zdziwiony postawą kibiców był syn Messiego.
Szymon Łożyński
Leo Messi Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Leo Messi

- Kiedy podjąłem decyzję o powrocie, znalazły się osoby, które ją krytykowały. Mój sześcioletni syn zapytał mnie, dlaczego Argentyńczycy krzyżuję mnie? Odpowiedziałem mu, że to jest tylko garstka ludzi. Po prostu bardzo chciałem wrócić i nikomu nie muszę nic udowadniać - ujawnił Lionel Messi w rozmowie z dziennikarzem radia "Club 947". Słowa Argentyńczyka cytuje także hiszpański dziennik "AS".

- Bardzo chciałbym znów coś wygrać z drużyną narodową. Grać z nią w wielkich turniejach - dodał 31-latek.

Po powrocie do reprezentacji, Messi od razu założył opaskę kapitana i zagrał 90 minut w towarzyskim meczu swojej reprezentacji z Wenezuelą (3:1). W drugim meczu sparingowym, tym razem przeciwko Maroko, doświadczony piłkarz nie zagrał z powodu kontuzji (zapalenie kości łonowej).

Przed marcowym meczem towarzyskim, Messi ostatni raz w koszulce reprezentacji Argentyny zagrał w 1/8 finału ubiegłorocznych mistrzostw świata przeciwko Francji (3:4).

- Po opuszczeniu drużyny po mistrzostwach świata Scaloni (selekcjoner reprezentacji Argentyny - przyp. red.) zadzwonił do mnie i powiedział, żebym wziął trochę wolnego. Dodał także, że później chciałby mojego powrotu, ponieważ przygotowuje solidny projekt - stwierdził pięciokrotny zdobywca "Złotej Piłki".

Czy Lionel Messi podjął dobrą decyzję wracają do reprezentacji Argentyny?