Bundesliga: TSG 1899 Hoffenheim upokorzyło Bayer Leverkusen

TSG 1899 Hoffenheim odrobiło straty do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach. W spotkaniu 27. kolejki Bundesligi zespół ten pokonał u siebie Bayer Leverkusen 4:1.

Łukasz Witczyk
radość piłkarzy TSG 1899 Hoffenheim PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: radość piłkarzy TSG 1899 Hoffenheim
Zarówno TSG 1899 Hoffenheim, jak i Bayer Leverkusen nie ukrywają swoich aspiracji sięgających awansu do europejskich pucharów. Obie ekipy w tym sezonie dobre spotkania przeplatają ze słabszymi i zajmują miejsca tuż za strefą, która gwarantuje grę na arenie międzynarodowej. Ich bezpośrednie spotkanie zwiastowało spore emocje.

Już w 10. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po szybkiej akcji Andrej Kramarić dograł ze skrzydła do Ishaka Belfodila, a ten nie miał większych problemów z tym, by pokonać bramkarza rywali. Bayer rzucił się do odrabiania strat i szybko zdołał doprowadzić do wyrównania. To zasługa Kevina Vollanda, który strzałem głową zdobył gola.

Druga połowa to już popis Wieśniaków. W odniesieniu wygranej pomógł im Sven Bender. W 51. minucie Niemiec interweniował na tyle niefortunnie, że zmylił bramkarza i skierował piłkę do własnej siatki. To dodało gospodarzom pewności siebie i powiększyli jeszcze przewagę.

W 61. minucie bramkę strzelił Belfodil, który uderzeniem zza pola karnego zakończył kontrę gospodarzy. Czwartą bramkę dla ekipy TSG 1899 Hoffenheim strzelił Kramarić. Bośniak również wykorzystał zabójczy kontratak.

TSG 1899 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 4:1 (1:1)
1:0 - Ishak Belfodil 10'
1:1 - Kevin Volland 17'
2:1 - Sven Bender (sam.) 51'
3:1 - Ishak Belfodil 61'
4:1 - Andrej Kramarić 79'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?