Race i wymowne hasło na transparencie. Kibice Arki Gdynia nie zapomnieli o morderstwie swojego kolegi

W 27. kolejce Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała Śląska Wrocław. W pierwszej połowie kibice gospodarzy odpalili na trybunach race. Zawiesili także wymowny transparent, nawiązując do tragicznej śmierci swojego kolegi.

Szymon Łożyński
Transparent i racowisko kibiców Arki Gdynia podczas meczu ze Śląskiem Wrocław PAP / Adam Warżawa / Transparent i racowisko kibiców Arki Gdynia podczas meczu ze Śląskiem Wrocław
"Wbity w plecy nóż, tego nie wybaczy nawet Bóg" - napisali na transparencie fani Arki Gdynia. Nad nim odpalili także race, przez które sędzia na kilka minut musiał w pierwszej połowie przerwać spotkanie Arki ze Śląskiem Wrocław.

Kibice gdyńskiej drużyny nawiązali do morderstwa swojego kolegi z 2003 roku. W sobotę, w dniu meczu Arki ze Śląskiem Wrocław, minęło dokładnie 16 lat od zabójstwa sympatyka Arki. Do morderstwa doszło na jednej z ulic we Wrocławiu przed meczem Śląska z Arką.

W sobotę trójmiejska drużyna przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:2 w 27. kolejce Lotto Ekstraklasy. Bramki dla gości zdobyli Jakub Łabojko oraz Igors Tarasovs.