Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

"Byłem bliski decyzji nieodwracalnych". Tomasz Smokowski opowiada o depresji

Komentator sportowy Tomasz Smokowski wspiera Marka Plawgo w walce z depresją. Jak zdradził dziennikarz, sam przez blisko dwa lata zmagał się z chorobą.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Tomasz Smokowski jako prowadzący EA Sports FIFA Ekstraklasa Cup 2019 WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Tomasz Smokowski jako prowadzący EA Sports FIFA Ekstraklasa Cup 2019

Marek Plawgo wyznał w mediach społecznościowych, że od kilku miesięcy cierpi na depresję - WIĘCEJ TUTAJ. Na wpis byłego lekkoatlety zareagował Tomasz Smokowski, który, jak się okazuje, ma doświadczenia w walce z chorobą.

"Przez blisko dwa lata, będąc szefem sportu w C+, zmagałem się z głęboką depresją. Długa to była walka - poparta silnymi środkami i niezbędną terapią najpierw psychiatryczną, a potem psychologiczną. Byłem bliski decyzji nieodwracalnych, zmieniających całe życie moje i bliskich" - napisał dziennikarz Polsatu na Twitterze.

Smokowski dodał, że bał się spotykać z ludźmi, nie mógł sypiać i długo zaciskał zęby, mówiąc sobie - tu cytat: "Sam sobie z tym poradzę". Teraz komentator już wie, że depresja jest chorobą, która często wymaga leczenia farmakologicznego.

ZOBACZ: Depresja piłkarza. Największa choroba XXI wieku >>

"Nie duście tego w sobie. Złe myśli zatruwają, zabijają. Już fakt podzielenia się własnymi problemami z kimś bliskim lub specjalistą przyniesie ulgę. Wasz film ma happy end, pod warunkiem, że odpowiednio szybko pozwolicie sobie pomóc. Samo się nie naprawi. Odwagi" - czytamy w tweecie Smokowskiego.

45-letni Smokowski, któremu udało się wyjść na życiową prostą, zdecydował się opowiedzieć o swojej depresji, bo chciał stanąć ramię w ramię z Plawgo i wzmocnić przekaz byłego sportowca. "Depresja nie jest świadectwem bycia nieudacznikiem" - przekonuje.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Mocna opinia o Lewandowskim. "Jest bardzo sfrustrowany. To nie pomaga w tworzeniu drużyny"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×