Bundesliga. Borussia Dortmund - VfL Wolfsburg. Gołąb nieoczekiwanym bohaterem meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Borussii Dortmund świętują wygraną z Wolfsburgiem 2:0

Dwie bramki Paco Alcacera w doliczonym czasie gry dały Borussii Dortmund zwycięstwo z Wolfsburgiem i awans na fotel lidera Bundesligi. Wcześniej niespodziewanie w roli głównej wystąpił... gołąb.

W tym artykule dowiesz się o:

"BVB - Wolfsburg: jak gołąb skradł wszystkim show" - pisze niemiecki portal ruhr24.de. Ptak został bowiem nieoczekiwanie bohaterem sobotniego spotkania Bundesligi.

Gołąb pojawił się na murawie stadionu Signal Iduna Park w Dortmundzie w pierwszej połowie, w okolicach narożnika boiska, przed Sueddtribuene (trybuną południową, którą zajmują najzagorzalsi sympatycy BVB). Jako że na boisku zbyt wiele się nie działo, kibice, a także realizatorzy transmisji, zaczęli zwracać uwagę na nietypowego gościa.

W pewnym momencie Raphael Guerreiro Raphael Guerreiro, próbując wybić piłkę sprzed linii końcowej, niemal nadepnął gołębia. Niezrażony tym ptak wkrótce powrócił na plac gry. Został także bohaterem w mediach społecznościowych. Powstał nawet "jego" profil na Twitterze.

Zabawnych komentarzy nie było końca. Jako że na boisku zbyt wiele się nie działo, internauci zaczęli nazywać gołębia "zawodnikiem meczu". Do całej sprawy z humorem podszedł także klub z Dortmundu.

Przeczytaj także: Bundesliga: zobacz klasyfikację strzelców po kolejnym golu Roberta Lewandowskiego

"Uwaga, ogłoszenie! Gołąb chciałby zostać zabrany sprzed trybuny południowej" - taki wpis pojawił się na koncie BVB.

Ptak w kolejnych minutach przenosił się w inne miejsca - m.in. w pobliże ławek rezerwowych. Jak zauważają niemieckie media, dopiero w samej końcówce spotkania stracił miano głównego bohatera. W 91. i 94. minucie bramki dla Borussii - zapewniające jej zwycięstwo z Wilkami, a zarazem fotel lidera - zdobył Paco Alcacer. Gołębia nadal jednak można było dostrzec na boisku, m.in. gdy gospodarze świętowali wygraną (zobacz zdjęcie główne).

Borussia prowadzi z dwupunktową przewagą nad Bayernem Monachium. A już 6 kwietnia (godz. 18.30) dojdzie do meczu na szczycie. Bayern podejmie Borussię.

Jaki wynik padnie w meczu na szczycie Bundesligi (6.04.) Bayern - Borussia?