Problemy Milanu. Donnarumma i Paqueta kontuzjowani

AC Milan w meczu z Udinese stracił nie tylko dwa punkty, ale również dwóch zawodników. Boisko z kontuzjami opuścili Gianluigi Donnarumma i Lucas Paqueta.
Michał Jankowski
Getty Images / Paolo Bruno / Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma

W 5. minucie meczu Milanu z Udinese Gianluigi Donnarumma interweniował poza polem karnym, ale źle obliczył lot piłki i przy tej nerwowej interwencji nabawił się urazu. Okazał się on na tyle poważny, że bramkarz gospodarzy musiał opuścić boisko. W bramce zastąpił go Pepe Reina.

Donnarumma ma problem ze stawem skokowym. W środę przejdzie badania i wtedy będzie wiadomo jak poważny jest to uraz, ale jego występ w meczu z Juventusem Turyn wydaje się być mało prawdopodobny.

Czytaj również: Klasyfikacja strzelców po kolejnym golu Krzysztofa Piątka dla AC Milan

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Lucasa Paquety. Brazylijczyk kontuzji doznał pod koniec pierwszej połowy i również musiał zejść z boiska. Uraz był na tyle poważny, że pomóc mu w opuszczeniu murawy musieli lekarze.

Paqueta skręcił kostkę i jego absencja może być dłuższa. Po meczu z szatni wyszedł o kulach i mocno zabandażowaną nogą. Więcej również będzie wiadomo po dokładnych badaniach.

Mecz Milan - Udinese zakończył się remisem 1:1. Gospodarzom prowadzenie zapewnił Krzysztof Piątek, ale w drugiej połowie wyrównał Kevin Lasagna. To już trzeci mecz "Rossoneri" bez zwycięstwa. Zajęcie trzeciego miejsce w Serie A jest coraz mniej realne, a Milan może również stracić czwartą pozycję. Lazio ma obecnie cztery punkty straty, ale dwa mecze rozegrane mniej.

Czy AC Milan zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów?