Premier League: Manchester City znowu liderem. Wygrana Tottenhamu na otwarcie stadionu

Manchester City wygrał 2:0 w zaległym meczu z Cardiff City i ponownie jest liderem Premier League. Po trzy punkty w pierwszym spotkaniu na nowym stadionie sięgnął Tottenham. Mecz wygrała również Chelsea.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Danilo i Oumar Niasse PAP / Nigel Roddis / Na zdjęciu od lewej: Danilo i Oumar Niasse
Krótko liderem Premier League był Liverpool. Manchester City w zaległym meczu pokonał Cardiff i ponownie prowadzi w lidze. Zespół Pepa Guardioli szybko wyszedł w spotkaniu na prowadzenie. W 6. minucie Kevin De Bruyne uderzył niemal z zerowego kąta. Piłka wpadła pod poprzeczkę, zaskakując golkipera gości. Chwilę przed przerwą wynik ustalił Leroy Sane, mocnym strzałem z ok. 15 metrów wykańczając składną akcję City. Gospodarze na sześć kolejek przed końcem nad Liverpoolem mają punkt przewagi. Sytuacja w tabeli Cardiff jest coraz trudniejsza. Do bezpiecznej strefy zespół traci już pięć punktów.

Zwycięstwem piłkarze Tottenhamu uczcili pierwszy mecz na nowym stadionie. Autorem premierowego trafienia był w 53. minucie Heung-Min Son. Wynik ustalił dziesięć minut przed końcem Christian Eriksen. Dzięki trzem punktom Koguty awansowały na 3. miejsce, ale mają rozegrane jedno spotkanie więcej od Arsenalu.

Apetyt na ostatnie miejsce na podium ma również Chelsea. Londyńczycy nie mieli problemów z odniesieniem wysokiej wygranej nad Brighton and Hove Albion. Strzelanie rozpoczęli jednak dość późno, bo dopiero w 38. minucie, kiedy z bliska piłkę w bramce umieścił Olivier Giroud. Efektowniejsze były trafienia po godzinie gry Edena Hazarda oraz trzy minuty później Rubena Loftus-Cheeka.

Manchester City - Cardiff City 2:0 (2:0)
1:0 - De Bruyne 6
2:0 - Sane 44'

Chelsea FC - Brighton and Hove Albion 3:0 (1:0)
1:0 - Giroud 38'
2:0 - Hazard 60'
3:0 - Loftus-Cheek 63'

Tottenham Hotspur - Crystal Palace 2:0 (0:0)