Serie A: Piotr Zieliński nie miał litości. Zobacz piękną bramkę przeciwko Empoli

"Pocisk" - pisze Napoli o bramce Piotra Zielińskiego. Polak popisał się efektownym uderzeniem z dystansu w meczu z jego byłym klubem, Empoli.

Maciej Siemiątkowski
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Co to był za gol. Być może zostanie nawet wybrany trafieniem kolejki. Piotr Zieliński nie miał sentymentu do swojego byłego klubu, Empoli FC, w którym na poważnie zaistniał w Serie A. Carlo Ancelotti zaryzykował i tym razem wystawił pomocnika na środku pomocy, ale Zieliński pokazał, że i na tej pozycji potrafi sobie poradzić.

Początek środowego meczu nie ułożył się po myśli SSC Napoli i samego Piotra Zielińskiego. Wicemistrzowie Włoch od 28. minuty przegrali po trafieniu Diego Fariasa. Piłka po strzale Brazylijczyka odbiła się od polskiego pomocnika i zmyliła bramkarza. Reprezentant Polski odkupił swoje winy w 44. minucie i z dystansu oddał mocny strzał. - Pocisk - czytamy o bramce 24-latka na oficjalnym koncie Napoli na Twitterze. Zespół Ancelottiego przegrał 1:2.