Lotto Ekstraklasa. Legia Warszawa w pogoni za liderem. Zobacz tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: piłkarze Legii cieszą się ze zdobycia bramki

Legia Warszawa wróciła z zaświatów, wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze i wciąż traci trzy punkty do Lechii Gdańsk. Niedzielne mecze 29. kolejki jednak przyniosły zmiany w ligowej tabeli.

[tag=63341]

Carlitos[/tag] uratował Legię i dał jej ważne zwycięstwo nad Górnikiem Zabrze (2:1). Hiszpan najpierw wyrównał wynik w 76. minucie po rzucie karnym, a 11 minut później zdobył drugą bramkę (relację znajdziesz TUTAJ). Wojskowi nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów i oddalenie się do lidera, czyli Lechii Gdańsk. Warszawianie wciąż są w grze o mistrzostwo polski i dalej tracą do ekipy Piotra Stokowca trzy punkty.

W odmiennych nastrojach są zabrzanie. Ci wciąż muszą z całych sił walczyć o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Po porażce z Legią Górnik spadł na 14. miejsce i m cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Tomasz Makowski buduje pewność siebie. "Starsi koledzy bardzo pomagają"

Taki sam zapas punktowy mają zawodnicy Arki Gdynia. Drużyna Grzegorza Witta była blisko zwycięstwa. Arkowcy do 87. minuty wygrywali z Pogonią Szczecin 3:2. Dopiero gol Soufiana Benyaminy przesądził o remisie szczecinian z gdynianami (relację z tego spotkania przeczytasz w TYM MIEJSCU). Arka wskoczyła na 14. miejsce w tabeli i powiększyła swoją przewagę nad strefą spadkową do czterech punktów. Z kolei Pogoń po niedzielnym remisie spadła z szóstego na siódme miejsce.

Niedzielne mecze 29. kolejki Lotto Ekstraklasy:

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 3:3 (1:1) 1:0 - Michał Żyro 26' 1:1 - Marko Vejinović 40' 1:2 - Maciej Jankowski 56' 2:2 - Radosław Majewski 71' 2:3 - Adam Deja 75' 3:3 - Soufian Benyamina 87'

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:2 (1:0) 1:0 - Igor Angulo 28' 1:1 - Carlitos (k.) 76' 1:2 - Carlitos 87'