Bundesliga: kanonada w Leverkusen, wygrana Fortuny Duesseldorf

Fortuna Duesseldorf zapewniła sobie utrzymanie w Bundeslidze. Zespół Marcina Kamińskiego i Dawida Kownackiego pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 2:1. Aż sześć goli obejrzeli kibice w Leverkusen, gdzie Bayer przegrał z RB Lipsk 2:4.

Łukasz Witczyk
piłkarze Fortuny Duesseldorf PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Fortuny Duesseldorf
Starcie w Leverkusen dostarczyło kibicom sporo emocji. Już w 11. minucie Bayer objął prowadzenie po trafieniu Kaia Havertza z rzutu karnego. Aptekarze krótko cieszyli się z prowadzenia, bowiem po kilku minutach wyrównał Marcel Sabitzer. Przed przerwą Havertz zdołał zadać drugi cios, ale to było wszystko, na co było stać Bayer w sobotnie popołudnie.

W drugiej połowie dominowała już ekipa RB Lipsk. W 64. minucie do wyrównania doprowadził Timo Werner, a gol ten dodał pewności siebie zawodnikom klubu spod znaku czerwonego byka. Dzięki trafieniom Emila Forsberga (z rzutu karnego) i Matheusa Cunhi zespół z Lipska wygrał 4:2 i zrobił kolejny krok w kierunku awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Sporo emocji było też w Gelsenkirchen, gdzie walczące o utrzymanie w Bundeslidze Schalke 04 zmierzyło się z Eintrachtem Frankfurt. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Po analizie systemu VAR sędzia przyznał rzut karny gościom, co spotkało się z protestami piłkarzy Schalke. Ostatecznie jedenastkę na gola zamienił Luka Jović, a Eintracht wygrał 2:1.

Skazywana przed sezonem na spadek z Bundesligi Fortuna Duesseldorf jest już pewna utrzymania. Zespół ten pokonał na wyjeździe Herthę Berlin 2:1, a bohaterem był Benito Raman, który strzelił oba gole. Hertha zdołała odpowiedzieć jedynie trafieniem Marko Grujicia. Marcin Kamiński rozegrał 90 minut, a Dawida Kownackiego zabrakło w meczowej osiemnastce.

Zwycięstwo odniósł też VfL Wolfsburg, który pokonał walczący o utrzymanie Hannover 96. Z kolei w Stuttgarcie miejscowe VfB podzieliło się punktami z 1.FC Nuernberg.