Premier League: Tottenham Hotspur rozbił autsajdera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Moussa Sissoko (z lewej) i Chris Lowe (z prawej)

Tu niespodzianki być nie mogło. Tottenham pokonał u siebie Huddersfield Town 4:0. "Teriery", które są już pewne spadku z Premier League, doznały szóstej porażki z rzędu.

Mauricio Pochettino posłał do boju mocno rezerwowy skład, w którym zabrakło kontuzjowanych Harry'ego Kane'a i Dele Alliego, zaś tylko na ławce zasiedli Danny Rose, Kieran Trippier, Toby Alderweireld czy Heung-Min Son.

Outsider przetrwał bez straty gola nieco ponad 20 minut. Potem "Koguty" zadały dwa szybkie ciosy i było po zawodach.

->Poważna kontuzja Harry'ego Kane'a. Gwiazdor Tottenhamu może nie zagrać do końca sezonu

Wynik otworzył Victor Wanyama, który ruszył do podania Fernando Llorente, minął Bena Hamera i dopełnił formalności do pustej bramki. Po 180 sekundach natomiast z ostrego kąta na 2:0 trafił Lucas Moura.

Brazylijczyk ostatecznie skompletował hat-tricka, dorzucając jeszcze dwie ładne bramki w końcówce.

Tottenham zaliczył spacerek, wygrał 4:0, ma 67 pkt. i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Może je jednak stracić, jeśli w niedzielę Chelsea pokona na wyjeździe Liverpool.

->Liga Mistrzów 2019: Tottenham - Manchester City. "Koguty" straciły Harry'ego Kane'a, ale są bliżej awansu!

Tottenham Hotspur - Huddersfield Town 4:0 (2:0) 1:0 - Victor Wanyama 24' 2:0 - Lucas Moura 27' 3:0 - Lucas Moura 87' 4:0 - Lucas Moura 90+3'

Czy Tottenham zakoczy sezon w pierwszej czwórce?